Geri Dön
GündemSağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte 2020 KPSS - ÖSYM - İŞKUR başvuru ekranı! Son gün...

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte 2020 KPSS - ÖSYM - İŞKUR başvuru ekranı! Son gün...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 32 bin personel alımı yapılacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Gerçekleştirilecek olan alımlarda 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin ise sürekli işçi alımı yapılacak. Başvurular ise 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nedir?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte 2020 KPSS - ÖSYM - İŞKUR başvuru ekranı! Son gün...

23 Mart’ta yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımı açıklaması yaptı. 32 bin personel alımı yapılacağının açıklanmasından sonra ise adaylar personel alımı şartları ve başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nedir? Başvurular nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

SAĞLIK BAKANLIĞI 14 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURSU NASIL YAPILIR?

Temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvurlar internet ortamında gerçekleştirilecektir. bulunabilecek.

Adaylar, İŞKUR Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvurusu için ikametlerinin bulunduğu yer için müracaatta yapabilecekler.Başvuruyu gerçekleştirebilmek için İŞKUR kaydınız bulunması gerekmektedir.

İŞKUR kaydınız bulunuyorsa giriş yaptıktan sonra iş ilanları sayfasına tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında çalışmak istediğiniz il veya ilçe seçeneklerini işaretledikten sonra İşyeri Unvanı kısmına “SAĞLIK BAKANLIĞI” yazınız ve “Ara” tuşuna basmanız lazım.

İŞKUR BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

14 BİN İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

2. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

3. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

4. 18 yaşını tamamlamış olmak.

5. İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

6. Başvurulan;

Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak.

Klinik destek elemanı (hastane) mesleği için ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanı – hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak.

Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir).

Aşçı mesleği için ortaöğretim kurumlarının birinden veya ortaöğretim kurumlarının; yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının birinden veya dengi alan/dalının birinden veya önlisans eğitim kurumlarının; aşçılık, hazır yemek ve aşçılık, mutfak yönetimi, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları programlarından birinden veya dengi programlardan mezun olmak. Ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olanlar için ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı aşçılık sertifikası sahibi olmak veya 3308 sayılı Kanuna göre aşçılık dalında ustalık belgesine sahip olmak. Tüm öğrenim düzeyleri için en az 5 yıl mesleki deneyime sahip olmak.

7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

8. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

9. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

10. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun'un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

* Sürekli işçi kadroları (çalıştırılacağı ili, meslek adı, kadro sayısı ve diğer bilgiler dahil) ekte gösterilmiştir.

* Adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden ilan sorgulaması yapabilirler.

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılabilecek.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Biyolog 5 (Lisans),
Çocuk Gelişimcisi 20 (Lisans),
Dil ve Konuşma Terapisti 10 (Lisans),
Diyetisyen 160 (Lisans),
Ebe 1600 (Lisans),
Fizyoterapist 200 (Lisans),
Hemşire 9373 (Lisans),
Hemşire 1627 (Ortaöğretim),
İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 20 (Lisans),
Odyolog 20 (Lisans),
Perfüzyonist 43 (Lisans),
Psikolog 125 (Lisans),
Sağlık Fizikçisi 10 (Lisans),
Sosyal Çalışmacı 100 (Lisans),
Sağlık Teknikeri Adli Tıp 24 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Ağız Diş Sağlığı 75 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Ameliyat 36 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Anestezi 630 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Çevre Sağlığı 54 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Diş Protez 19 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Diyaliz 70 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Eczane 50 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Elektronörofizyoloji 11 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Evde Bakım 11 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Fizik Tedavi 108 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri İlk ve Acil Yardım 251 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri İş ve Uğraşı Terapisi 22 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Laboratuvar 392 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Odyometri 54 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Ortopedi 111 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Patolojik Anatomi 7 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Radyoterapi 24 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Röntgen 564 (Ön Lisans),
Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter 774 (Ön Lisans),
Sağlık Teknisyeni İlk ve Acil Yardım 1400 (Ortaöğretim),

Toplam 11686 (Lisans), 3287 (Ön Lisans), 3027 (Ortaöğretim), Genel Toplam (18000).

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Esenyurt'ta dehşet anları! 3 kişi saniyelerle kurtulduEsenyurt'ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği panelvan dükkana çarparak, kaldırımda devrildi. Kaldırımdaki 3 kişinin saniyelerle kurtulduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler