Geri Dön

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı! ÖSYM - KPSS 2020 yerleştirme sonuçları

Sağlık Bakanlığı personel alımı için yapılan tercihlerin sonuçları belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan duyuru, KPSS adaylarını harekete geçirdi. 26 Mart 2020 – 01 Nisan 2020 tarihleri arasında tercih yapan adaylar, KPSS 2020/5 tercih sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM'nin sitesine akın ediyor. Haberimizin içeriğinde ÖSYM - SONUÇ linkinden tercih sonucunuza erişim sağlayabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı! ÖSYM - KPSS 2020 yerleştirme sonuçları

Ülkemizde yaşanan corona virüs salgını nedeniyle sağlık personelinin sayısının artacağı ve yeni alımların yapılacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulmuştu. Sağlık Bakanlığı'na yapılan tercihlerin sonuçları bugün adayların erişimine açıldı. Peki Sağlık Bakanlığı KPSS yerleştirme sonuçları nereden öğrenilir? İşte detaylar...

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 06 Nisan 2020 tarihinde saat 15.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları yapılmayacaktır.

HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS'de yüksek puan almak bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Sağlık Bakanlığının atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ

Yerleştirme sonuçları ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde bu kılavuzdaki “Genel Amaçlı Dilekçe” örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.). Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için dilekçeye, ÖSYM'nin T.C. Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi TR40 0001 2009 4520 0044 0002 07 numaralı hesabına 5,00 TL’nin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekir.

 

Esenyurt'ta minibüsün çarptığı 7 yaşındaki çocuk hayatını kaybettiİstanbul Esenyurt'ta sokağa dönüş yapan minibüsün çarptığı 7 yaşındaki çocuk ağır yaralandı. Çarpan minibüsün sürücüsü tarafından hastaneye kaldırılan çocuk kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Çocuktan geriye olay yerinde kameralara yansıyan oyuncak arabası kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber