Geri Dön
GündemSağlık çalışanını darp etmişti! Tahliye edildi

Sağlık çalışanını darp etmişti! Tahliye edildi

Çapa Tıp Fakültesinde maskesini düzgün takması için kendisini uyaran sağlık çalışanını darp ederek gözünde yüzde 95 görme kaybı olmasına sebep olan tutuklu sanık tahliye edildi. Sanık mahkemede yaptığı savunmada, “Kasıtlı olarak yaptığım bir şey değildi. Karşı tarafın hakareti ve nişanlımın bayılması neticesinde korku ve paniğe kapıldığım için yaptım” dedi.

Sağlık çalışanını darp etmişti! Tahliye edildi

Damla GÜLER/ milliyet.com.tr İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde çalışan Rıfat Babayiğit maskesini düzgün takmayan Furkan Torman’ı uyarmıştı. Babayiğit’in kendisini uyarmasına sinirlenen Torman, sağlık çalışanını darp etmişti. Yapılan saldırının ardından Rıfat Babayiğit’in sol gözünde yüzde 95 görme kaybı olmuştu.

Olayın ardından birbirinden şikayetçi olan taraflar hakkında dava açıldı. İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Furkan Torman SEGBİS sistemi ile katıldı. Mağdur Rıfat Babayiğit ise duruşmaya katılmadı.

“KORKU VE PANİĞE KAPILDIM”

Duruşmada söz verilen sanık Torman, olaydan dolayı çok pişman olduğunu söyleyerek, “Kasıtlı olarak yaptığım bir şey değildi. Karşı tarafın hakareti ve nişanlımın bayılması neticesinde korku ve paniğe kapıldığım için yaptım” dedi. Sanık ayrıca tahliyesini talep ederek, “Cezaevinde Covid 19 nedeniyle bir arkadaşımız vefat etmiştir. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme sanığın tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

Bakan Koca paylaştı! Candan Erçetin'den aşı çağrısıÜnlü sanatçı Candan Erçetin, Sağlık Bakanlığının koronavirüs aşısı için çektiği kamu spotunda yer aldı. Erçetin, "İhmal etmeyin, ertelemeyin ki yine birlikte şarkılar söyleyelim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet