Geri Dön
GündemSağlıklı süt ürünleri kalp için yararlı

Sağlıklı süt ürünleri kalp için yararlı

Daha önce yapılan bazı çalışmalar, fazla yağlı süt ürünlerinin kolesterol ve kalp problemlerinde payı olduğunu söylüyordu.

Sağlıklı süt ürünleri kalp için yararlı

Avustralyalı bilim insanlarının yaptığı büyük bir araştırmadaysa, sağlıklı üretilmiş süt ürünlerinin kalbi koruyucu bir etkiye sahip olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, “Tüketiciler kalp sağlığı için az katkı maddesi içeren, tatlandırılmamış ve fazla tuzlanmamış süt ürünlerini tercih etmeli. Söz konusu araştırmada, sağlıklı süt ürünleri tüketenlerin kalp hastalığına yakalanma riskinin, tüketmeyenlere göre yüzde 25 daha az olduğu belirlendi” dedi. Avustralya’daki George Küresel Sağlık Enstitüsü’nden Dr Matti Marklund, süt ürünleri yemenin önemli olduğunu söyledi. Marklund, “Sağlıklı süt ürünleri derken tereyağı yerine yoğurt tercih edilebilir, ilave şekerle doldurulmuş ürünlerinden kaçınılmalıdır. Araştırmamız, süt yağının kendi başına bir zararı olmadığını gösteriyor. Problem, süt yağına katkı maddeleri eklenmesinden kaynaklanıyor” dedi. Araştırmacılar, süt ürünlerindeki yüksek besin içeriğine dikkati çektiler. Süt ürünlerinin kan hücrelerinin yapımında ve sinir sistemini sağlıklı tutmada kullanılan önemli bir B12 vitamini kaynağı olduğu bildirildi. Süt ürünlerinin sinirlerin ve kasların korunmasında önemli bir rol oynayan potasyum içerdiği de belirtildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hava almak için çıktığı balkonda 45 dakika mahsur kaldıAntalya’da hava almak için çıktığı balkonda kapının kapanmasıyla mahsur kalan Sevgi E. (65), itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaklaşık 45 dakikalık çalışma sonucu kapıyı açan ekipler, Sevgi E.'yi mahsur kaldığı balkondan kurtardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler