Geri Dön

Sahak Maşalyan kimdir? Kaç yaşında?

85. İstanbul Ermeni Patrikliğine Episkopos Sahak Maşalyan oldu. Bu gelişmenin ardından 102 oy alan Sahak Maşalyan'ın hakkındaki bilgiler gündem oldu. İşte Masalyan'ın biyografisi...

Sahak Maşalyan kimdir? Kaç yaşında?

 

İstanbul Ermeni Patrikliği için bugün yarış vardı. Sahak Maşalyan ve Aram Ateşyan 85. İstanbul Ermeni Patrikliği için mücadele ettiler. Sonuçlar 102'ye 16 Sahak Maşalyan'ın lehineydi. Bu sonuçla birlikte vatandaşlar "Sahak Maşalyan kimdir?" sorusuna cevap aradılar.

SAHAK MAŞALYAN KİMDİR?

Sahak Maşalyan 1962’de İstanbul Bayrampaşa’da Şahin Maşalı olarak doğdu. Vaftiz töreninde Şahan, 1992’de ruhaniliğe adım attığında da Sahak Maşalyan adıyla kutsandı.

Sırasıyla Tevfik Kut İlkokulu, Gedikpaşa Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi’nde temel eğitimini tamamladı. 1979’da İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’ni kazandı. 1982 yılında rahip olmaya karar vererek İTÜ’den ayrıldı ve 20 yaşında Ermenice öğrenmeye başladı.

Son Dakika: Ankara Elmadağ'da fabrikada korkutan patlamaGelen son dakika haberine göre; Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber