Geri Dön

Sahil güvenlik personeli alımında şartlar ne, nasıl başvuru yapılır?

Sahil güvenlik personeli alımında şartlar ne olacak? Nasıl başvuru yapılacak? KPSS şartı var mı? Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı olarak personel alımı yapılacak. Alımlar hangi kadrolarda ve ne zaman olacak?

Sahil güvenlik personeli alımında şartlar ne, nasıl başvuru yapılır?

Sahil güvenlik personeli alımı

Sahil güvenlik personeli alımı ilanı yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından adaylar için açıklama yayınlandı. Alımlardan faydalanabilmek için 2016 KPSS’ye girmiş olmak gerekiyor. KPSS sonucu dahilinde devlet personelliğine geçiş yapılabilecek.

Sahil güvenlik personeli alımı sonrası adaylar mülakatlardan geçecekler. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı olarak görev yapılacak. 2018 sahil güvenlik personeli alımında lise mezunlarına hak tanınıyor. 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olan lise mezunları adaylar merakla alımları bekliyor kaç kişi alınacak, başvurular ne zaman olacak, başvuru şartları neler?

2018 Sahil güvenlik personeli kadroları

Sahil güvenlik personeli alımında kadrolarda belli oldu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyuru ile açıklama yapıldı. Lise mezunu adaylardan toplamda 3 kişi alınacak. Alım yapılacak kadrolar;

  • Meydancı (genel alan temizlikçisi)
  • Elektrikçi (genel)
  • Saç ve ince saç işçisi (metal saç içleme ustası)

Sahil güvenlik personeli alımında şartlar

Sahil güvenlik personeli alımında adaylarda belli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar:

- Türk vatandaşı olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

- 21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/06/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21'inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yararlananlar sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri,

- En eski 2016’da Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak,

- Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,

- Sağlık durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak,

- Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

Bunlara dikkat!

  • Sahil güvenlik personeli alımında talep edilen başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  • Tüm belgeler ve başvuru şartlarının kontrolü Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı tarafından sağlanacaktır.
  • Sınavlar, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.
  • Sınavı kazananlar arasından başarı sırasına göre talep sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir.
  • Sınavı başarılı olan adayların, başvuru şartlarını karşılamadığı sonradan anlaşılırsa sınavları geçersiz sayılır.

Sahil güvenlik personel alımı başvuru tarihleri

Sahil güvenlik personel alımı 28 Mayıs – 06 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sahil güvenlik personel alımına nasıl başvurulur?

Sahil güvenlik personel alımı ilanına başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüklerinden yapılacaktır. Direkt İŞKUR’a başvurulabileceği gibi kurumun web sitesinden de başvurular yapılabilir.

Personel alımları, başvuru şartları ve başvuru ile ilgili detay bilgiler için İŞKUR web sayfasını ve Sahil Güvenlik Komutanlığı web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bolu'da karantina kuralını ihlal eden 3 kişi yurda yerleştirildiBolu'da, karantina kuralını ihlal eden 3 kişi, kent merkezinde uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı. Karantinada olması gerekirken dışarıda gezen 3 kişi Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait Seyyide Nefise Yurdu'nda karantinaya alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber