Geri Dön
GündemSamanyolu’ndan Madımak yemeği!

Samanyolu’ndan Madımak yemeği!

Sivas’taki Madımak katliamı kurbanları dün çeşitli etkinliklerle anılırken, Samanyolu televizyonu (STV)şaşırtan bir programa imza attı. “Mutfak Keyfi” adlı programda Sivas yöresine özgü madımak mıklası tarifi verildi. Madımak katliamının yıldönümünde madımak yemeği tarifi yapılması sosyal medyada sert tepki gördü.


30 Haziran tarihinde yayınlanan madımak mıklasıyla ilgili programın tekrarının anma etkinliklerinin devam ettiği saatlerde yayınlanmasına özellikle twitter’da büyük tepki gösterildi. Çok sert ifadeler içeren tepkilerde kanalın bu yayını kasten yaptığı iddialarına da yer verildi. Tepkinin yanı sıra programa destek veren de oldu. Bazı internet sitesinde STV’nin tarifi “Madımak Mıklası Nasıl Yapılır?” başlığıyla yer aldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler