Geri Dön
GündemSancaktepe'deki hastaneye "Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi" yazılı yeni tabela takıldı

Sancaktepe'deki hastaneye "Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi" yazılı yeni tabela takıldı

Corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz'ün adının yazılı olduğu tabela salgın ile mücadelede önemli bir merkez olması planlanan Sancaktepe'deki hastane binasındaki yerini aldı.

Sancaktepe'deki hastaneye "Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi" yazılı yeni tabela takıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Nisan'da Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklama sonrasında temelleri atılan "Çok Amaçlı Acil Durum Hastaneleri"nin inşaat çalışmalarında sona gelindi. Bu kapsamda corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden ve "Hocaların hocası" olarak da anılan Prof. Dr. Murat Dilmener ile Prof. Dr. Feriha Öz'ün isimlerinin verildiği hastanelerin tabelaları asıldı. Kısa süre içerisinde açılması planlanan Atatürk Havalimanı yerleşkesindeki hastanede Prof. Dr. Murat Dilmener'in, Sancaktepe'de inşa edilen çok amaçlı hastanede ise Prof. Dr. Feriha Öz'ün ismi yaşatılacak.

Sarıgazi Mahallesi'ne inşa edilen hastanede ilk günden bu yana hummalı çalışmalar devam ederken, açılış için de geri sayım başladı.

Korkunç ölüm! Lastik ile çamurluk arasına sıkışan yaya 160 metre sürüklendiEskişehir'de yolun karşısına geçerken Ali Akasya isimli vatandaşa servis otobüsü çarptı. Arka lastik ve çamurluk arasına sıkışan Akasya 160 metre sürüklenerek feci şekilde hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet