Geri Dön

Şanlıurfa’da kaçan kurbanlıklar zor anlar yaşattı

Şanlıurfa’da kesilmek istenirken sahibinin elinden kaçan 2 inek, vatandaşlar ve görevlilere zor anlar yaşattı. Belediye görevlileri tarafından uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirilerek yakalanan kurbanlıklar sahiplerine teslim edildi.

Şanlıurfa’da kaçan kurbanlıklar zor anlar yaşattı

Şanlıurfa’da bayramın ilk günü özellikle büyükbaş kurbanlıklar kesim yerine götürülürken sahiplerine zor anlar yaşattı. Sabah saatlerinde Karşıyaka ve Sancaktar mahallelerinde iki inek, kesime götürülürken sahiplerinin elinden kaçtı. Kilometrelerce kaçan ve sahipleri tarafından yakalanamayan inekler, ihbarla gelen belediye ekipleri tarafından uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirilerek yakalandı. İnekler daha sonra kamyonetlerle götürüldükleri alanlarda kesildi.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (4 Ağustos 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 1083 kişiye covid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 234 bin 934, can kaybı 5 bin 765 oldu. Son 24 saatte 994 kişinin daha iyileşmesiyle covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 218 bin 491 oldu. Bakan Koca yeni hasta sayısında yaşanan artışa dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber