Geri Dön
GündemSaraç hakkında suç duyurusu

Saraç hakkında suç duyurusu

Boğaziçi Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Melih Bulu’nun görevden alınmasının ardından akademisyenler, YÖK Başkanı Yekta Saraç, Melih Bulu, yardımcıları, vekaleten rektör atanan Prof. Dr. Naci İnci, Gürkan Kumbaroğlu, Fazıl Önder Sönmez hakkında üniversiteye zarar verdikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Saraç hakkında suç duyurusu

Akademisyenler, üniversite bünyesinde, Boğaziçi’nin etik ilkelerine bağlılığını beyan eden adaylarla yapılacak demokratik bir aday belirleme sürecinin başladığını ilan ettiler. Aralarında gazeteci ve yazarların da bulunduğu isimler change.org’da “Tüm Üniversitelerin ve Boğaziçi Üniversitesi’nin de Özerk ve Bağımsız Olmasını İstiyoruz!” başlıklı bir imza kampanyası oluşturmuştu. Kampanyaya 25 bini aşkın imza atıldı. 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler