Geri Dön
GündemSaral’a saldırana 3 ay 22 gün hapis

Saral’a saldırana 3 ay 22 gün hapis

İstanbul Etiler’de 3 Kasım 2011 tarihinde, eski manken ve oyuncu Atilla Saral, otomobiliyle Akmerkez’e doğru giderken aynı istikamete giden Ata Oğuz’un aracı ile karşılaştı. Yol verme nedeniyle küfürleşen ikili, daha sonra kavga etmeye başladı. Kavga esnasında Saral, Oğuz’a yumruk attı. Bunun üzerine Oğuz yanında bulunan bıçağı çıkararak Saral’ı her iki bacağı ile sırtından bıçakladı. Yapılan soruşturma sonunda Saral ve Oğuz’a karşılıklı dava açıldı.

Saral’a saldırana 3 ay 22 gün hapis

Elif Altın İstanbul

3 bıçak darbesi

Yapılan yargılama sonunda İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi sanık Atilla Saral’ı “kasten basit yaralama” suçundan bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık Oğuz’u ise Atilla Saral’ı “kasten yaralama” suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme bu cezayı bin 500 TL adli para cezasına çevirdi.

Bunun üzerine Saral’ın avukatı Levent Karakoç karara itiraz etti. İtirazı inceleyen Yargıtay 4.Ceza Dairesi, Ata Oğuz’un yaralama eylemini bıçakla gerçekleştirmesine rağmen cezasında artırım yapılmaması suretiyle eksik ceza tayininde bulunulduğunu belirterek kararı sanık yönünden bozdu.

Bu kez hapis cezası

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davaya taraf avukatları katıldı. Sanık Ata Oğuz’un avukatı, ilk haksız hareketin karşı taraftan geldiğini belirterek, ‘‘Müvekkilimin amacı kendisini savunmaktır. Beraatini talep ediyoruz” dedi. Saral’ın avukatı Levent Karakoç ise, “Müvekkilim sanık tarafından bıçaklanmıştır. Sanığın silahla adam yaralama suçundan en üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Kararını açıklayan mahkeme sanık Ata Oğuz’u “silahla kasten yaralama” suçundan 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanık daha önceden suç işlediği için cezasında erteleme ve para cezasına çevirme gibi hükümleri uygulamadı.

Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı saldırıda hayatını kaybetti
Sosyal medyada tehlikeli tarif! Evde 1 litre sütten 'kaşar peyniri' yapanlar...
Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı! 'Sıklıkla görülmeyen hadise'
İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladı
Emine Erdoğan’ın öncülüğünde sıfır atıkla 250 yeni kütüphane
Bir isim daha adaya veda etti! Acun Ilıcalı'dan sürpriz açıklama
Ünlü YouTuber'ın yürek burkan sonu! Evlilik yıl dönümüne günler kala...
Galatasaray'dan Bafetimbi Gomis'e transfer teklifi! Detaylar belli oldu
Altın fiyatlarında 'Fed' etkisi! Beklenen oldu
Yabancılar için yeni düzenleme! Döviz bozdurma zorunlu...
Kar sınavını geçtiler! Bütün önlemler alındı
Beşiktaş'tan ters köşe! Şenol Güneş derken
Rüya ev! Görenin ağzı açık kaldı...
İkinci evlilikte çocuk krizi! Hemen dövmesini gösterdi
Kardashian vücudu psikolojiyi bozuyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler