Geri Dön

Sarıyer’de 2 polis merkezi açıldı

Sarıyer Ayazağa ve Zekeriyaköy’de yapımı tamamlanan 2 polis merkezinin açılışı törenle yapıldı.

Sarıyer’de 2 polis merkezi açıldı

Ayazağa’daki polis merkezine Maslak Şehit Mürüvvet Akpınar, Zekeriyaköy’deki polis merkezine ise Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan koruması Münür Alkan’ın adı verildi.

Törende konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, açılışı yapılan karakollarla vatandaşlara daha iyi hizmet verileceğini söyledi.

Şahin, “İstanbullular her gün asayiş olaylarını yaşıyor. Onları da en az terör olayları kadar ciddiyetle ele alıyoruz. İstanbullular yakın gelecekte asayiş olayları bakımından da rahat edecekler” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ise Ayazağa’daki Maslak Şehit Mürüvvet Akpınar Polis Merkezi’ne adını veren Mürüvvet Akpınar’ın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan ilk kadın şehit polis olduğunu söyledi.

Zekeriyaköy’deki Şehit Münür Alkan Polis Merkezi açılışında da konuşan Çalışkan, şehit Münür Alkan’ın kendisinde ayrı bir yeri olduğunu anlattı. Çalışkan, “15 Temmuz hain darbe girişimini haber aldığımızda, biz İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan binasındaki görevlerimizden koşarak çıktık. Münür’ün öyle bir koşuşu vardı ki tekrar tekrar seyrettim. Şehadete koşmak gibi bir koşmayı görürsünüz orada” diye konuştu.

Dayısının HES kodu ile seyahat ederken yakalandıKastamonu'da Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken Gürkan A., dayısı Bahtiyar P.'ye ait HES kodu ile seyahat ettiği yolcu otobüsünde yakalandı. Gürkan A., 3 bin 150 lira para cezası uygulanarak, yurda yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber