Geri Dön

Sarıyer’de vahşi cinayet

BAYKAR firmasının muhasebecisi Mehmet Mert Bayraktar Sarıyer’deki evinde darp edildikten sonra boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu

Sarıyer’de vahşi cinayet

Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava araçları yapan Özdemir Bayraktar’ın şirketinde çalışan ve muhasebesine bakan yeğeni Mehmet Mert Bayraktar Sarıyer’de bulunan evinde darp edilerek ve boğazı kesilerek vahşice öldürüldü.
Bayraktar cinayeti için 1990’lı yıllarda Bayraktar’ın siyeset yaptığı arkadaşı olan Başbakan Erdoğan’ın devreye girdiği, otopsisi ve olayın aydınlatılması için yetkililere talimat verdiği öğrenildi.

Darp edip, boğazını kesmişler
İddialara göre cinayet öğlen saatlerinde Sarıyer, Maden Mahallesi, Emlak Konutları Sitesi A-11, Daire 9’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 8 ay önce evlenen muhasebeci 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar hasta olduğu için sabah işe gitmedi. Sabah saatlerinde eşini işe yollayan ve hasta olduğu içinde ilaçlarını alıp uyuduğu belirtilen Bayraktar, eve giren iki kişi tarafından önce darp edildi. Daha sonra boğazı kesilerek öldürüldü.

Hırsızlık yapılmamış
Hasta olduğu için işe gitmeyen Mehmet Mert Bayraktar’ı telefonlara cevap vermeyince durumundan şüphelenerek çilingirle eve giren babası Ömer Bayraktar buldu.
İhbar üzerine gelen polisler evden herhangi birşey çalınmadığını tespit etti. İki kişi tarafından önce darp edilen sonra boğazı kesilerek öldürülen muhasebeci Mehmet Mert Bayraktar’ın insansız hava uçakları projesi üzerinde çalışıp geliştiren ve üretim için büyük çalışmalar yapan Özdemir Bayraktar’ın yeğeni olduğu öğrenildi.

Erdoğan da devreye girdi
Konu İstanbul Polisi tarafından incelendikten sonra bilgiler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletildi. Ankara’dan gelen emirle Mehmet Mert Bayraktar’ın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Adalet Bakanlığı’nın konunun hassas olduğunu bildirmesi üzerine yapılan otopsiye Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce de katıldı. Polis evde yaptığı inceleme sonrasında cinayetin ne sebeple işlendiğinin araştırılması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Sarıyer’de vahşi cinayet

Mert Bayraktar cenazesi, Adli Tıp’ta yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Garipçe Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bayraktar’ın eşi tabuta sarılıp son kez vedalaşırken?(üstte) Özdemir Bayraktar’da taziyeleri kabul etti?(solda).

Katil aileden biri mi?
Sarıyer’de öldürülen Mehmet Mert Bayraktar olayı ile ilgili polis çok önemli bir delile ulaştı. Asayiş Şube Cinayet Büro dedektifleri, Bayraktar’ın telefonda en son ailesinden biri olduğu tespit edilen kişiyle konuştuğunu, Bayraktar’ın bu kişiyi eve çağırdığını belirledi. Cinayetin bu kişi tarafından işlenmiş olabileceği öne sürüldü. Telefon kayıtları ile mesajları inceleyen polis, şüphelinin cep telefonunun kapalı olduğunu tespit etti. Polis, adı açıklanmayan katil zanlısına ulaşmaya çalışıyor.
ERDAL KILINÇ İstanbul

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Bolu Dağı Tüneli'nde incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, karla mücadele çalışmalarına ilişkin, "Şu an için kara, hava ve demir yolu açısından herhangi bir sıkıntımız yok. Arkadaşlarımız teyakkuz halindeler. Herhangi bir olumsuz duruma karşı müdahale ediyorlar." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet