Geri Dön

Seda Akgül kimdir? Seda Akgül biyografisi

Seda Akgül, Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına konuk oldu. Hayatına dair samimi açıklamalarda bulunan Seda Akgül, TV ekranlarında ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar ile adından sıkça söz ettiriyor. 1971 yılında Ankara'da dünyaya gelen Seda Akgül birçok TV kanalında çalıştı.

Seda Akgül kimdir? Seda Akgül biyografisi

Kanal D ekranında yayınlanan 2. Sayfa Programına konuk olan Seda Akgül, hayatına dair samimi açıklamalarda bulunuyor. Magazin gündemine dair konuları değerlendiren Seda Akgül, Özcan Deniz'in boşanma kararı üzerine açıklamalarda bulundu. Kariyerine TRT sınavlarını kazanarak adım atan Seda Akgül birçok TV kanalında birbirinden farklı projelere imza attı. TV ekranının yanı sıra sosyal medya hesaplarını da etkin bir biçimde kullanan Seda Akgül zaman zaman yaptığı paylaşımlar ile de gündeme geliyor. Peki Seda Akgül kimdir, kaç yaşında?

SEDA AKGÜL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Seda Akgül 17 Haziran 1971 Ankara doğumlu, Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV8’de görev almıştır. Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir. TV8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014'te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D'ye geçmiştir.

2016 yılında Avram Habib ile evlendi. 2016 Temmuz'da boşandı. Kanal D ekranlarında Kısmetse Olur isimli reality show programını sunmuştur. Ardından Kanal D ekranlarında 4 Kadın Zamanı programında, Derya Tuna, Hande Ataizi ve Eylül Öztürk ile hafta içi sabah programı yapmıştır. Programdan iki ay sonra ayrılmıştır.

Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli iki adet çok satan kitabın yazarıdır

Avcılar'da eğik bina kabusu! 1 yıldır...Avcılar’da 1993 yılında yan binanın hafriyatı alınırken yan yatan ve aradan geçen 27 yıl içerisinde eğimi artan, geçen yıl mühürlenen binanın bir türlü yıktırılmaması tepkiye neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber