Geri Dön

Sefirin Kızı 'Sancar' Engin Akyürek kimdir? Kaç yaşında? Boyu kaç?

Engin Akyürek 'Sefirin Kızı' dizisiyle uzun bir aranın ardından ekrana dönüyor. Akyürek'e dizide Neslihan Atagül eşlik ederken ünlü oyuncu hakkındaki bilgiler merak edilmeye başlandı. İşte Engin Akyürek'in biyografisi...

Sefirin Kızı 'Sancar' Engin Akyürek kimdir? Kaç yaşında? Boyu kaç?

 

Sefirin Kızı bu aşşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizinin başrol oyuncularından biri de Engin Akyürek... Ünlü oyuncu dizide 'Sancar' karakterine hayat verirken "Engin Akyürek kimdir?" sorusu sıklıkla sorulmaya başlandı.

ENGİN AKYÜREK KİMDİR?

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 tarihinde Ankara' da doğmuştur. Aslen Erzincan – Tercanlıdır. Babası memur, annesi ise ev hanımıdır. Engin Akyürek'in kendisinden küçük bir de erkek kardeşi var. Çocukluk dönemlerinde futbol oynayan Engin Akyürek'in hayalinde futbolcu olmak varmış. Engin Akyürek, fanatik Beşiktaş taraftarıdır. Liseyi okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Bölümününden mezun olmuştur. Engin Akyürek, üniversite yıllarında tiyatro ile ilgilenip, birçok oyunda rol almıştır. 2004 yılında"Türkiye'nin Yıldızları" yarışmasına katılan Engin Akyürek, yarışmada birinci olup sanat dünyasına adım atmıştır. Bu yarışma, hayatının dönüm noktası olmuş ve oyunculuk camiasına girmesine etken olmuştur. Yarışma sonrası kendisine dizi teklifleri geldi. "Yabancı Damat" adlı dizide Kadir rolünü üstlenerek ilk oyunculuk deneyimini kazanmış oldu. Üstün başarısı ve yakışıklılığıyla kendisine hayran kitlesi oluşturdu. En büyük çıkışı Fatmagül'ün Suç Ne? adlı dizisindeki Kerem rolüyle yaptı.

Engin Akyürek 1.87 boyundadır.

Elazığ'da cep telefonu hırsızlığı kameradaElazığ'da, dondurma satışı yapılan iş yerinden cep telefonu hırsızlığı güvenlik kamerasınca anbean kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber