Geri Dön

Şehit annesi, 'Yakışıklı oğlum' diyerek gözyaşı döktü

Suriye’nin El Bab bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan Kızılay görevlisi Mehmet Arif Kıdıman (40) için evinin önünde helallik alındı. Emine Kıdıman oğlunun cenazesi başında, “Yakışıklı oğlum” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit annesi, 'Yakışıklı oğlum' diyerek gözyaşı döktü

Suriye’nin El Bab bölgesinde dün düzenlenen saldırıda şehit olan Kızılay Düzce Kan Merkezi’nde görevli Mehmet Arif Kıdıman'ın cenazesi, gece saatlerinde memleketi Düzce’ye getirildi. Şehidin cenazesi sabah saatlerinde Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evinin önüne getirildi. Burada şehit Kıdıman için dualar okundu, helallik alındı. Şehit oğlunun cenazesi başında gözyaşı döken Emine Kıdıman, "Yakışıklı oğlum" diye ağıtlar yaktı. Helallik alınmasının ardından Mehmet Arif Kıdıman’ın cenazesi, törenin yapılacağı Merkez Büyük Camii’ne götürüldü.

BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

Suriye’nin El Bab bölgesinde hain saldırı sonucu şehit olan Kızılay çalışanı Mehmet Arif Kıdıman için Düzce Merkez Büyük Camii’nde tören düzenlendi. Cenaze törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Selim Dağlı, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Kızılay çalışanları, ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Cenaze töreni sırasında üzüntü yaşayan anne Emine Kıdıman, ağabeyi Ali Kıdıman, ablası Işıl Kıdıman Sevindik ve kardeşi Mardin'de Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Soner Kıdıman'ı yakınları teskin etti.

Şehidin cenazesi kılınan cenaze namazının ardından omuzlarda cenaze aracına taşındı. Şehidin cenazesi daha sonra Düzce Şehir Mezarlığı’nda babası Mehmet Kıdıman’ın kabrinin yanında toprağa verildi.

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber