Geri Dön

Şehit binbaşıyı 5 bin kişi uğurladı

Şehit binbaşıyı 5 bin kişi uğurladı

Hatay'dan askeri uçakla Ankara'ya, ardından helikopter ile Kırıkkale Şehir Stadı'na, ardından ambulans ile Nokta Camisi önüne getirilen şehit Binbaşı Erhan Dikmen'in için Kırıkkale'de düzenlenen cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kırıkkale'nin 164'üncü şehidinnin cenazesinde 15 yıllık eşi 33 yaşıdaki Işılay, kızları 7 yaşındaki Bahar Selenay, 13 yaşındaki Pınar Dilay, eşi Işılay, babası Mehmet, annesi Dönüş Dikmen ile birlikte Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, kuvvet komutanları, CHP adına Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan, Ak Parti Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadri Durmaz, eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, çok sayıda üst rüttbeli subay, ve astsubaylarla birlikte vatandaşlar katıldı.

Şehit Binbaşı Erhan Dikmen'in cenazesi saat 14.30 sıralarında Kırıkkale Nokta Camisi önüne getirildi. Cenaze aracından askerlerin omuzunda musalla taşına konulan şehit Binbaşı Erhan Dikmen'in cenazesi eşliğinde gelen eşi Işılay, çocukları ile birlikte tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Cenazede, şehidin annesi Dönüş, babası Mehmet Dikmen askerlerin kolları arasında güçlükle yürürken, tabuta sarılarak göz yaşı döktüler. Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve kuvvet komutanları da aileye tek tek taziye ziyaretinde bulundu.

ŞEHİDİN EŞİ, BEN AĞLAMIYORUM, SİZLER DE AĞLAMAYIN

Cenazede bitkin gözüken şehit eşi Işılay Dikmen, kendisine sarılarak göz yaşı döken yakınlarına "ağlamayın, bak ben eşimi, yiğidimi kaybettim, ağlamıyorum. Sizler de ağlamayın ne olur?. Düşman güldürmeyin" diyerek, taziyelerin cenaze töreninden sonra yapılmasını, kendisinin de eşinin son yolculuğunu izlemek istediğini belirtti.

ORGENERAL ÖZEL GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Şehit Binbaş Dikmen'in Nokta Camisi'ndeki cenaze namazını Kırıkkale Müftüsü Bekir Gerek kıldırdı. Bu sırada cenaze töreni alanında bulunan binlerce vatandaş, "Şehitler ölmez vatan bölünmez', "askere uzanan eller kırılsın', 'askerim hakını helal et' sloganları attı. Şehit Binbaşı Dikmen'in tabutunun başına gelen Orgeneral Necdet Özel dua okuyp, göz yaşı döktü. Müftü Gerek namaz sonrası yaptığı konuşmada, "peygamberlikten sonra en yüce mertebe olan şehitlik mertebesiyle huzuruna çıkan şehidimiz Erhan Dikmen'in ruhunu şad eyle, cennetteki makamını ali eyle. Cennette sevdikleriyle buluşarak ebediyyen huzurlu bir hayat yaşamasını nasip eyle" diye dua etti.

Bu sırada şehit Binbaşı Erhan Dikmen'in eşi Işılay, tabutun başına gelerek dua etti. Şehit binbaşı Dikmen'in naaşı bir süre askererin omuzlarında taşınıp, top aracına taşındı. Şehit Binbaşı Dikmen'in naaşı cenaze aracı ile doğum yeri olan baba ocağı Delice'ye götürülürken, annesi Dönüş, oğlunun cenazesini son olarak Kırıkkale'deki Sanayi Mahallesi'ndeki evinin önüne götürülmesini istedi. Şehit Binbaşı Dikmen'in naaşı önce evinin önüne, daha sonra Delice İlçe Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi

BOMBA PANİĞİ YAŞANDI

Cenaze töreni sırasında bir ihbar üzerine tören alanı yakınında bomba paniği yaşandı. Tören alanına 300 metre mesafede bir dispanserin yanında görülen çanta, paniğe neden oldu. Çantanın çevresi güvenlik çemberine alınırken, gelen bomba imha uzmanlarınca patlatılan çanta boş çıktı.

Aç kalan tilkiyi elleriyle beslediBAYBURT'ta, doğal yaşam alanları karla kaplananınca yiyecek bulmakta zorlanan tilki, indiği köyün sakini tarafından ekmekle beslendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi Değil Hemen Keşfet