Geri Dön
GündemŞehit köy korucusu için tören düzenlendi

Şehit köy korucusu için tören düzenlendi

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit olan geçici köy korucusu Mehmet Aygün (53) için tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesindeki törende, şehit Aygün'ün Türk bayrağına sarılı naaşı askerlerin omuzlarında katafalka taşındı. Şehidin öz geçmişi okundu ve dua edildi. Törene, Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Diyarbakır 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkez Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve Diyarbakır Asker Hastanesi Baştabibi Tabip Albay Doç. Dr. Salim Özenç ile şehidin çok sayıda yakını katıldı.

Törende, babasının şehit haberi üzerine askerden izinli gelen oğlu Ramazan ile diğer oğlu Ahmet Akgün'e sağlık ekipleri müdahale etti. Ahmet Akgün, tabutun ambulansa konulması sırasında babasının fotoğrafını askerlerin önünde taşıdı, Ramazan Akgün de asker selamı verdi.

Törenin ardından şehidin cenazesi, memleketi Diyarbakır'ın Eğil ilçesine gönderildi.

Sur ilçesindeki operasyonda geçici köy korucusu Mehmet Aygün dün şehit olmuştu.

'Yargı’dan çarpıcı bir tanıtım daha yayınlandıKanal D’nin Ay Yapım imzalı sevilen dizisi 'Yargı', sürükleyici bir bölümle daha ekrana gelmeye hazırlanıyor. Ceylin’in Metin’le yüzleştiği anlar, yeni bölüme dair heyecanı artırıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler