Geri Dön

Şehit polisten geriye bu görüntüler kaldı

İstanbul Vezneciler'de düzenlenen saldırıda 6 polis şehit oldu. Şehitlerden geriye acı dolu hikayeler kaldı. Polis memuru Emrah Pekdoğan’dan geriye saz çalarken çekilen görüntüleri kalırken, Ramazan Kırboğa'nın evinden Kürtçe ağıtlar yükseldi.

Vezneciler'de bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan polislerin kimlikleri belli oldu. Şehit 6 polisin isimleri şöyle; Ramazan Kırboğa, Emrah Pekdoğan, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Gökhan Topçü ve aracı kullanan Yaşar Özlem. Şehitlerin acı haberleri ailelerine ulaştı. Şehit polislerden geriye hüzünlü hikayeler kaldı. Kimi 2 yıl kimi bir yıldır görevdeydi.

2 YILDIR GÖREVDEYDİ, BABASI KONUŞTU
Saldırıda şehit olan henüz 2 yıllık polis memuru 22 yaşındaki Emrah Pekdoğan’ın acı haberi Kırıkkale’deki ailesine verildi. Şehit babası Mehmet Pekdoğan, ’Kimi kime şikayet edeyim, vatan sağolsun" dedi.Kırıkkale’nin Karşıyaka Mahallesi, 2240’ıncı Sokak’ta oturan Pekdoğan ailesi, İstanbul’da sabah saatlerinde meydana gelen terör saldırısı sonrası telaş içinde beklemeye başladı. Beyazıt Vezneciler’de bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısı sonucu oğlunun şehit olduğunu öğrenen 3 çocuk babası Mehmet Pekdoğan, telaş içinde beklerken oğlunun şehit olduğunu öğrendiklerini belirterek, "Ne diyeyim? Kimi kime şikayet edeyim? Yavrum bir hafta önce bir yakınımızın düğününe gelmişti ve gitti. Kurban olduğum Allah törer belasını ıslah etsin. Başka ne diyeyim, vatan sağ olsun" dedi.

Çevik Kuvvet polisi Emrah Pekdoğan, Kırıkkale Belediye eski Başkanı Mustafa Pekdoğan ve eski Boks Milli takım Antrenörü Asalettin Pekdoğan’ın akrabası olduğu belirtildi. Polis memuru Emrah’ın şehit düştüğünü öğrenen yakınları ve mahalle sakinleri, babasının evine giderek göz yaşı döktü.Şehit polisin annesi Narişen ise sinir krizleri geçirirken, 112 Acil Servis ekipleri tarafından iğne vurularak sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehidin babasının evinde polis ekipleri de hazır bekletiliyor. Üç kardeşten ortancası olan şehit polis Emrah Pekdoğan’ın cenazesi yarın Kırıkkale Nur Camii’nde kılınacak namazdan sonra şehitlik mezarlığında toprağa verilecek.

Polis memuru Emrah Pekdoğan’dan geriye saz çalarken çekilmiş görüntüleri kaldı. Kendi sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde Pekdoğan’ın, Büyük Birlik Partisi’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu için bestelenen türküyü söylediği görülüyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Pekdoğan’ın ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı "Vatan uzaklardan bakıp da benim diyenlerin değil, yar koynuna baş koymadan ŞEHİT düşenlerindir" paylaşımı dikkat çekiyor.
Fotoğrafçılığa meraklı olan şehit polis Emrah Pekdoğan'ın ise Nişantaşı Üniversitesi'nde Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği okuduğu öğrenildi.

Şehit polisten geriye bu görüntüler kaldı

1 YILLIK POLİS MEMURUYDU

Saldırısında şehit olan polis memuru Duha Beker'in Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde yaşayan yakınlarına acı haber ulaştı. 22 yaşındaki şehit Beker'in , Akdağmadeni ilçesi Yeni Mahalle'de oturan amcası Hayrettin Beker'e acı haber yetkililerce verildi. Beker'in oturduğu ev ve sokağa Türk bayrağı asıldı, belediye tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu.
Akdağmadeni Kaymakamı Göksel Yüksel ve Belediye Başkanı Suphi Daştan, şehidin amcası Beker'e taziyede bulundu.Şehidin babası İsmail Beker'in geçen yıl vefat ettiği, anne Emine Beker'in ise şehit oğlu ile İstanbul'da yaşadığı öğrenildi. Şehit Beker'in bir yıllık polis memuru ve bekar olduğu kaydedildi.

BABASINI TRAFİK KAZASINDA KAYBETMİŞTİ

İstanbul'daki bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Yaşar Özlem’in, Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu kaydedildi. 1 yıllık polis memuru Özlem’in, babasını 1.5 yaşındayken trafik kazasında kaybettiği belirtildi. Şehidin annesi Kezban Koç ile İstanbul’da oturduğu kaydedildi. 1 yıllık polis memuru şehit Yaşar Özlem’in kısa süre önce İstanbul’da oturan bir öğretmenle evlendiği, ancak anlaşmazlık nedeniyle boşanma aşamasında oldukları da kaydedildi.Polis olmadan önce Sandıklı Fatih Mahallesi’ndeki iki katlı evin üst katında annesiyle birlikte oturan Yaşar Özlem’in göreve başlamasının ardından annesini de alarak İstanbul’a gittiği belirtildi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Türkoloji bölümünden mezun olduğu ve sosyal medyada nöbet tutarken paylaştığı bir fotoğrafta patlamanın yaşandığı yere 200 metre mesafede olması dikkat çekti.

KÜRTÇE AĞITLAR YAKILDI

Polis memuru Ramazan Kırboğa da 5 arkadaşıyla birlikte şehit oldu. Kayseri’nin merkez Kocasinan İlçesi Yenidoğan Mahallesi’nde oturan Makbule ve Süleyman Kırboğa çifti, 11 çocuğundan oğulları polis 35 yaşındaki Ramazan’ın şehit olduğu haberini alınca yıkıldı. Aslen Ağrılı olan Kırboğa çiftinin, yakınları ve akrabalarının haberi duyunca akın ettiği evlerinden Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yükseldi. Geçen yıl evlenen ve 3 aylık çocuğu bulunan şehit polis Ramazan Kırboğa, yarın Kayseri’de düzenlenecek törenin ardından Polis Şehitliği’nde toprağa verilecek.

MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEDE ŞEHİT OLDU
Polis Cihan Karagözlü'nün mezun olduğu üniversite önünde şehit düştüğü ortaya çıktı.
Bombalı araç saldırısında şehit olan polis memurlarından Cihan Karagözlü'nün, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olduğu ortaya çıktı. Karagözlü'nün bir yıl önce evlendiği öğrenildi. Mezun olduğu üniversite önünde nöbet tutan Karagözlü, göreve giderken şehit düştü.

Son Dakika: Ankara Elmadağ'da fabrikada korkutan patlamaGelen son dakika haberine göre; Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber