Geri Dön

Şehit savcı ölümünün 4. yıldönümünde anıldı

Şehit savcı ölümünün 4. yıldönümünde anıldı

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda DHKP-C’li teröristler tarafından görevi başında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz ölümünün 4. yıldönümünde meslektaşları tarafından anıldı. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı Atrium alanında düzenlenen törene, şehidin babası Hakkı Kiraz’ın yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Nuh Köroğlu, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, bazı HSK üyeleri ile hakim savcılar ve adliye çalışanları katıldı.

Başsavcı İrfan Fidan, “Arkasında bu aziz millete emanet bir eş, 2 çocuk, yüreklerindeki hüzünden Allah’a sığınan bir ana- baba ve 6 kardeş bıraktı. Şehidimizin mekanı cennet olsun” dedi.

Gezi Parkı olaylarına da değinen ve hayatını kaybedenlerden birinin de çocuk yaştaki Berkin Elvan olduğunu söyleyen Başsavcı Fidan, “Buradan ailesine tekrar başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyorum. Mehmet Selim Kiraz şehidimiz devir aldığı Berkin Elvan’ın ölümü soruşturmasını yürütmek için çok titiz çalışmış, olağan üstü bir emek sarf etmiş, büyük gayret göstermiştir. Şehidimiz rehin alındığında olay yerine ilk gelenlerden biri Sami Elvan’dır. Katillere eylemi gerçekleştirmemeleri için dil dökmüş, yalvarmıştır. Buna rağmen eyleme engel olamamıştır. Bir Mehmet Selim gider Bin Mehmet Selim doğar” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Akar, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü, Türkmenlerle bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü, Irak Türkmen Cephesi Erbil Ofisi’ni ziyaret etti.Akar başkanlığındaki, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de bulunduğu heyet, Erbil'deki temaslarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet