Geri Dön
GündemSekiz yıllık çilesi bitti

Sekiz yıllık çilesi bitti

Halk arasında “çikolata kisti” olarak da adlandırılan derin endometriozis hastalığı nedeniyle dayanılmaz ağrılar çekmeye başlayan 38 yaşındaki Özlem Türe, sekiz yıl boyunca her branştan doktora giderek hastalığına çare aradı. Tam nedeni anlaşılamadığı için farklı tedaviler uygulanan hatta bel kayması teşhisi nedeniyle beline 4 tane vida yerleştirilen Türe’nin ağrıları bir türlü sona ermedi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Taner Usta’nın “endometriozisti” teşhisi sonrası Türe, ameliyatla sağlığına kavuştu.

Sekiz yıllık çilesi bitti

 

Türe, “Taner hoca muayene esnasında, beni yıllarca ağrıdan öldüren noktayı buldu ve tam oraya dokundu. O esnada canım gitti. Sonrasında bana her şeyi en iyi boyutundan en kötü boyutuna kadar ayrıntısıyla anlattı. Çünkü sinirin etrafında operasyon yapılacağı için, kritik bir ameliyat olduğundan ayağımın tutmama riski vardı, bir buçuk yıl fizik tedavi görebilirdim. Her şeyi kabul ettim. Ameliyat sonrasında ise yeniden doğdum. Ağrısız yaşamak gerçekten çok güzelmiş, benim için adeta bir mucize” dedi. Özlem Türe’nin Türkiye’de tedavisi yapılan ilk siyatik sinir endometriozis’i hastası olduğunu belirten Prof. Dr. Taner Usta da “Siyatik siniri tutan derin endometriozisi 4.5 saat süren zorlu bir ameliyatla, üç boyutlu laparoskopik yöntemle cerrahi olarak çıkardık ve sinirin üzerini tamamen temizledik. Dolayısıyla siyatik sinir endometriozis’i doğru tanı ve tedavi yöntemiyle üstesinden gelinebilir bir hastalıktıktır” değerlendirmesi yaptı.  

Su içen ayı foto kapanla görüntülendiBilecik'in Osmaneli ilçesinde bir ayının su içtiği anlar araziye kurulan foto kapana yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet