Geri Dön

Serebral Palsi Kongresi 26 Şubat’ta

Türkiye’de Serebral Palsi hastalığına yönelik toplumsal bilincinin artılması, hastalığın bilimsel ortamlarda tartışılması ve araştırmalar yürütülmesi konusunda atılan adımların aktarılacağı Serebral Palsi Kongresi 26 Şubat’ta toplanacak

Serebral Palsi Kongresi 26 Şubat’ta
MERT İNAN İstanbul

Türkiye’de her yıl 6 binden fazla bebeğe beynin hasar görmesiyle oluşan Serebral Palsi tanısı konuluyor. Binlerce ailenin yaşımını derinden etkileyen hastalığa karşı Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı bünyesindeki rehabilitasyon ve eğitim süreci aralıksız devam ederken, vakıf yönetimi önümüzdeki günlerde özel bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Türkiye’de Serebral Palsi’ye yönelik toplumsal bilincinin artılması, hastalığın bilimsel ortamlarda tartışılması ve araştırmalar yürütülmesi konusunda atılan adımların aktarılacağı, “Prof. Dr. Hıfzı Özcan 8. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi”, bu yıl “Gelecek Ben’im!” sloganıyla 26-28 Şubat tarihlerinde toplanacak.

Kovid-19 pandemisi nedeniyle dijital olarak gerçekleştirilecek kongrenin başkanlığını ise Prof. Dr. Hakan Şenaran üstlenecek.

Cep telefonun bataryası patladı, yanmaktan son anda kurtulduHATAY'da cep telefonu bataryasının değişimi sırasında, bataryanın patlaması sonucu telefonu getiren kişinin kıyafeti alev aldı. Refleksle üzerindeki kıyafeti çıkaran kişi, yanmaktan son anda kurtuldu. Bu anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet