Geri Dön
GündemSessizliğin sesi: Siyah gürültü

Sessizliğin sesi: Siyah gürültü

Işın Önol ve Ekmel Ertan’ın küratörlüğünü birlikte üstlendiği sergi ‘Siyah Gürültü’, 9 Eylül Cuma günü Akbank Sanat’ta izleyiciyle buluştu.

Sessizliğin sesi: Siyah gürültü

Ses ve sessizlik arasında ilişkiyi tartışmaya açan ‘Siyah Gürültü’yü sergi küratörleri Işın Önol ve Ekmel Ertan şu sözlerle ifade ediyor: “Ses ve sessizlik birbirinin tersi gibi duran şeyler. Aslında ses sessizliği, sessizlik de sesi içinde barındırır. En sessiz olduğumuz anda çok şey söyleyebiliyoruz. En gürültülü olduğumuz anda ise hiçbir şey söylemiyor olabiliyoruz.” Burak Arıkan, Servet Cihangiroğlu, Didem Erk, Richard Jochum, Mirko Lazovic, Cengiz Tekin ve Anna Vasof’un 8 işini bir araya getiren ‘Siyah Gürültü’, Akbank Sanat’ın iki katına yayılıyor. Sergi başlığı bir fizik teriminden alıyor. ‘Siyah Gürültü’, ses mühendisliği, elektronik ve fizik alanlarında sessizliğin frekansını simgeliyor. Sergi küratörleri Önol ve Ertan, sesin anlamını yitirdiğinde gürültüye dönüştüğü, gürültünün de yerini sessizliğe bıraktığı karmaşık ilişkinin proje için bir çıkış noktası olduğunu da ayrıca belirtiyor. Sergide yer alan sekiz eser de farklı mecralar aracılığıyla sessizliğin ve sesin olası ifade yöntemlerini mercek altına alıyor. Sergi 18 Kasım’a dek görülebilecek.

Sessizliğin sesi: Siyah gürültü

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ardahan'ı susuz bırakan olay! 'Bu yapılan vatan hainliğidir' dedi, sebebini açıkladıArdahan'a içme suyu sağlayan ana şebeke boru hattının, pazar günü kimliği belirsiz kişilerce parçalandığı tespit edildi. Sabotaj düzenlendiğini açıklayan Belediye Başkanı Faruk Demir, "Bunun arkasında kesinlikle siyasi bir amaç yoktur çünkü bütün siyasi partilerimizle barış içinde, canla başla birlik, beraberlik içinde çalışıyoruz” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner