Geri Dön

Seyahat yasağı kalktı mı, hangi illerde yasak var? Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Corona virüs nedeniyle seyahat yasağı getirilmişti. Geçtiğimiz günlerde bazı illerdeki seyahat yasağı kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı seyahat kısıtlaması ile ilgili yayımladığı genelgede yasak olan ve yasakların kaldırılan iller yer aldı. Şehirler arası seyahat yasağının ne zaman kalkacağı ise merak ediliyor. Peki şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Seyahat yasağı kalktı mı, hangi illerde yasak var? Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak? sorusunun cevabı araştırılıyor. Seyahat yasağı 15 ilde devam ediyor. Corona virüs nedeniyle getirilen seyahat kısıtlaması ile ilgili genelge yayımlandı. Seyahat kısıtlaması ile ilgili detaylar genelgede yer aldı. Peki seyahat yasağı ne zaman bitecek?

SEYAHAT YASAĞI NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

15 ilde şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulaması 19 Mayıs Salı günü gece yarısına kadar devam edecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 81 İLE GENELGE

1- Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerinde şehir seyahat kısıtlamaları 11.05.2020 Pazartesi günü saat 24.00’dan itibaren kaldırıldı.

2- Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edilecek.

Bu kapsamda, Valiler tarafından, Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerimizde 03.04.2020 tarihinden itibaren devam eden şehir giriş/çıkış sınırlaması tedbirlerin kaldırılmasına ilişkin ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararlar ivedilikle alınacak.

Şehir giriş/çıkış sınırlamasının devam eden 15 ilimizde 03.04.2020 tarihli ve 6235 sayılı Genelgemizde belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek.

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Camilerde 74 gün sonra ilk Cuma namazı kılındıCorona virüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta cemaatle namaza kapatılan camiler bugün cuma namazıyla birlikte açıldı. Camilerin yanı sıra meydan ve stadyumlar başta olmak üzere açık alanlarda da kılınıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber