Geri Dön
GündemSifonu çekti yakayı ele verdi

Sifonu çekti yakayı ele verdi

6 baskında 350 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Bir zehir tacirinin baskında bonzaiyi klozete döküp sifonu çekmesi tuvaleti tıkadı

Sifonu çekti yakayı ele verdi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü narkotik timleri, zehir tacirlerine 10 günde 6 operasyon düzenledi. Operasyonlarda eroinden bonzaiye kadar farklı türlerde 350 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen 10 kişi tutuklandı.

Fare zehri, sinek ilacı

- Esenyurt’ta 24 Ocak’taki operasyonda 22 kilo bonzai ve uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal maddeler ele geçirildi. Uyuşturucu imalathanesine çevrilen evde bonzai yapımında kullanılan fare zehirleri ve sinek ilaçları bulundu. Uyuşturucu satışından elde edilen 28 bin liraya el konulurken iki kişi tutuklandı.
- Atatürk Havalimanı’nda 25 ve 19 Ocak’ta yapılan iki operasyonda, bir şebekenin üç kuryesi 48 kilo kokainle yakalandı.
- Beylikdüzü’nde 27 Ocak’taki baskında saksıya dikili Hint kenevirleri, uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal madde, gübre, düzenekler ve 2 kilo 410 gram esrar ele geçirildi.
- Esenler’de 1 Şubat’taki yol denetiminde bir aracın bagajında çuvaller içinde piyasa değeri 25 milyon lira olan 231 kilo eroin ele geçti. İran’dan Avrupa’ya transfer etmek üzere yurda sokulduğu anlaşılan eroinle ilgili 4 zehir taciri tutuklandı.

Sifonu çekti yakayı ele verdi
Sobaya da attı

- Sultanbeyli’de yapılan baskında 14 kilo bonzai ele geçirildi. Zehir taciri baskın sırasında evde bulunan bonzainin bir kısmını banyodaki klozete döküp sifonu çekti ama tuvaletin tıkanmasıyla yakayı ele verdi. Evde bulunan bonzainin bir kısmını ise sobaya atarak yakmaya çalışan zehir taciri tutuklandı.