Geri Dön
GündemSigara yasağı mı geldi? Son dakika sigara satışı yasaklandı mı?

Sigara yasağı mı geldi? Son dakika sigara satışı yasaklandı mı?

Sigara yasağı uygulanacağına dair sosyal medyada çeşitli iddialar gündeme geliyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, konu ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Bireyler ise sigara yasağı mı geldi? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki sigara satışı yasaklandı mı?

Sigara yasağı mı geldi? Son dakika sigara satışı yasaklandı mı?

Sigara yasağı mı geldi? sorusunun cevabı merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı, "Market Tedbirleri Genelgesi" yayımladı. Sosyal medyada ise sigara yasağı olacağı ile ilgili çeşitli iddialar gündemde konuşuluyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, sigara ile ilgili bir açıklama yaptı. Peki sigara satışı yasaklandı mı? İşte son dakika gelişmeleri...

SİGARA YASAĞI MI GELDİ?

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, market tedbirlerine yönelik son yayınlanan genelgede, sigara yasağına ilişkin bir kısıtlama olmadığını belirtti. Çataklı, bu yöndeki tezviratların sosyal medya dedikodusundan ibaret olduğunu söyledi.Tam kapanma sürecinin canlı bir süreç olduğunu ve yeni durumlarda yeni tedbirlerin geliştirildiğini aktaran Çataklı, ilgili bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları ve toplumun her kesimi ile istişare edildiğini anlattı.

Bakan Yardımcısı Çataklı, şu ifadeleri kullandı;

"Tam kapanma dönemindeki süreçte yaptığımız düzenlemeler, aslında temel olarak nelerin alınıp satın alınacağı, nerelerin açık, nerelerin kapalı olacağı, hangi önceliklerle bu sürecin yönetileceği, hafta sonlarında yaptığımız uygulamanın aynısı bu. Yani cumartesi pazarın aynısı bu tam kapanma sürecine yansımış oldu. Biz nerelerin açık olabileceğini, hangi sebeplerle, temel ihtiyaçlar başta olmak üzere bunları belirledik, yayınladık. Sonrasında bunu tam süreciyle de bütün bu süreye yayacak şekilde tekrar kamuoyuyla paylaştık."

Çataklı, "Marketler de ilgili konu da bunlardan bir tanesi. Şimdi de yeni bir genelge yayımladık. Hem genelge ile hem sıkça sorulan soruların cevaplarıyla çok açık bir şekilde hangi ürünlerin marketlerde alınıp satılabileceğini de belirledik. Buradaki temel amaç, minimum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanması suretiyle bu sürecin atlatılması." dedi.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet