Gündem Silvan’da çatışmalarda 1 kişi daha öldürüldü

Silvan’da çatışmalarda 1 kişi daha öldürüldü

04.11.2015 - 13:27 | Son Güncellenme:

.

Silvan’da çatışmalarda 1 kişi daha öldürüldü

DİYARBAKIR’ın Silvan İlçesi’nde sokağa çıkma yasağının ilen edildiği 3 mahallede PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri ile güvenlik güçleri arasında dün çıkan çatışmada Müslüm Tayyar’ın öldürülmesinin ardından, gece devam eden çatışmada da 1 kişi öldürüldü.

Silvan İlçesi Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde dün saat 05.00’de ikinci bir duyuruya kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte çıkan çatışmada dün, PKK’lı 22 yaşındaki Müslüm Polat’ın öldürülmesinin ardından, sabaha kadar süren çatışmalarda da, 20 yaşındaki Sertip Polat öldürüldü.

Silvan’da dün sokağa çıkma yasağı ilanından sonra güvenlik güçleri ile PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri arasında çıkan çatışmalarda şimdiye kadar 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Haberin Devamı

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Tekel, Mescit ve Konat Mahalleleri’ndeki hendekleri kapatmaya devam eden güvenlik güçleri ile YDG-H üyeleri arasında zaman zaman çatışma çıktı. Sabah saatlerine kadar 3 mahalleden silah ve patlama sesleri duyuldu.

Öte yandan 3 mahallenin etrafındaki yüksek tepelerde konuşlanan askeri zırhlı araçların bekleyişi de sürüyor.

Silvan’da çatışmalarda 1 kişi daha öldürüldü