Geri Dön
GündemSinema dünyasını yıkan haber! Oyuncu Ayberk Pekcan, hayatını kaybetti

Sinema dünyasını yıkan haber! Oyuncu Ayberk Pekcan, hayatını kaybetti

Gelen son dakika haberine göre; Mersin'de bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu Ayberk Pekcan (51), yaşamını yitirdi.

Sinema dünyasını yıkan haber! Oyuncu Ayberk Pekcan, hayatını kaybetti

Çok sayıda tiyatro, dizi ve sinema filminde rol alan aktör Ayberk Pekcan, ekim ayında sırt ağrısı şikayetiyle başvurduğu hastanede kanser olduğunu öğrendi. Mersin'de özel bir hastanede tedavi gören Pekcan'ın, öğleden sonra hayatını kaybettiği öğrenildi. Pekcan'ın oynadığı son filmi 'Dilberay' bu cuma vizyona girecek.

KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYORDU

Dizi ve sinema oyuncusu Pekcan, 22 Ekim 2021'de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, akciğer kanserine yakalandığını duyurarak, "Sevgili dostlar, 10 gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Akciğer kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda, yakındaki arkadaşlarım da öyle. Sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dileklerinizi ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla." ifadelerini kullanmıştı.