Geri Dön

Sırbistan’da loto skandalı

Sırbistan’da canlı yayınlanan ulusal loto çekilişinde, sunucunun yanlışlıkla bir sonra çekilecek sayıyı bilmesi bir skandala yol açarken, çekilişin hileli olduğu izlenimi yarattı.

Sırbistan’da loto skandalı

Başkent Belgrad’da gerçekleştirilen çekiliş hakkında Başsavcı Zagorka Dollovac tarafından soruşturma başlatıldı. Sırp halkında hakim olan çekilişin hileli olduğuna dair düşüncenin sebebi ise, henüz dördüncü ‘şanslı’ sayı yeni çekilmişken, ekranda hem dördüncü hem de beşinci sayıların gösterilmesi. Çekilişin sunucusu da henüz çekilmemiş olmasına rağmen ekranda görülen 27 numaralı topu anons ederek bir skandala imza atmış oldu. Görüntülerin çekilişte hile olduğunu kanıtlar nitelikte olması halkı öfkelendirirken resmi makamları da harekete geçirdi. Dollovac, ‘olayla ilgili tüm sorumluların adalet karşısına çıkarılacağını’ açıkladı.

Dur' ihtarına uymayıp kaçtı, gizlendiği depoda yakalandıDüzce'de, polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan ve park halindeki otomobile çarpan motosikletin sürücüsü Emre Ü., fabrikanın deposunda yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber