Geri Dön
GündemSırbistan’da loto skandalı

Sırbistan’da loto skandalı

Sırbistan’da canlı yayınlanan ulusal loto çekilişinde, sunucunun yanlışlıkla bir sonra çekilecek sayıyı bilmesi bir skandala yol açarken, çekilişin hileli olduğu izlenimi yarattı.

Sırbistan’da loto skandalı

Başkent Belgrad’da gerçekleştirilen çekiliş hakkında Başsavcı Zagorka Dollovac tarafından soruşturma başlatıldı. Sırp halkında hakim olan çekilişin hileli olduğuna dair düşüncenin sebebi ise, henüz dördüncü ‘şanslı’ sayı yeni çekilmişken, ekranda hem dördüncü hem de beşinci sayıların gösterilmesi. Çekilişin sunucusu da henüz çekilmemiş olmasına rağmen ekranda görülen 27 numaralı topu anons ederek bir skandala imza atmış oldu. Görüntülerin çekilişte hile olduğunu kanıtlar nitelikte olması halkı öfkelendirirken resmi makamları da harekete geçirdi. Dollovac, ‘olayla ilgili tüm sorumluların adalet karşısına çıkarılacağını’ açıkladı.

Kendini 'BM savcısı' olarak tanıttı! Gerçek ortaya çıkınca tutuklandıDenizli'de kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtıp, sosyal medya hesaplarında da savcı cübbesiyle çekilen fotoğrafını paylaşan Halil Baki Çelen, polis tarafından gözaltına alındı. Bazı internet sitelerinde 'İnek parasıyla okudu. Birleşmiş Milletlerin en genç savcısı oldu' haberleri de yaptırdığı ortaya çıkan Çelen, tutuklandı. Sahte savcı ile ilgili gerçek ilçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyareti sırasında konuşmalarından şüphelenen polisin, yaptığı incelemeyle ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet