Geri Dön
GündemSırp modelin davasında şok! 112’yi aramadığı ortaya çıktı

Sırp modelin davasında şok! 112’yi aramadığı ortaya çıktı

İstanbul Ortaköy'de birlikte yaşadığı sevgilisi Sırp model Tanja Dukic’i eve kilitleyerek darp ettiği iddia edilen 44 yaşındaki Çağrı Tortop’un yargılandığı davada mahkemeye ulaşan rapor sanığın savunmasını çürüttü. İlk savunmasında, “Tanja kendine zarar verdi. Saldırgan tavırları devam edince hastaneye götürmek için 112’yi aradım” demişti. Ancak, telefon kayıtları incelenen sanığın 112’i hiç aramadığı ortaya çıktı.

Sırp modelin davasında şok! 112’yi aramadığı ortaya çıktı

 

İstanbul Ortaköy’de 2 Haziran 2019 tarihinde birlikte yaşadığı sevgilisi Sırp Model Tanja Dukic’i eve kilitleyip darp ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan organizatör ve yönetmen Çağrı Tortop’un yargılanmasına devam edildi. İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Çağrı Tortop avukatıyla birlikte katıldı. Tanja Dukic ise duruşmaya katılmadı. Önceki duruşmalarda savunma yapan sanık, Tanja Dukic’in psikolojik sorunları olduğunu söylemişti. Olay anında Dukic’in kriz geçirdiğini ve kendisini pencereden atmaya kalktığını söylemişti. Tortop, Dukic’in saldırgan tavırları devam edince hastaneye götürmek için 112’yi aradığını söyleyerek, “Telefon kayıtlarım incelenirse 112’yi aradığım ortaya çıkacaktır” demişti.

112’Yİ HİÇ ARAMAMIŞ

Sanığın bu savunmasının ardından mahkeme 112 kayıtlarının incelenmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) yazı yazmıştı. Bugün yapılan duruşmada BTK’dan beklenen cevabın geldiği ve sanığın olay günü 112’yi hiç aramadığı ortaya çıktı. Söz alan Tanja Dukic’in avukatı, “Sanığın beyanları suçtan kurtulmaya yöneliktir” dedi.

“HASTANEYİ ARADIM”

Sanık Tortop ise rapora ilişkin söz alarak, “Ben o gün hastaneyi aradım 112 olarak adlandırmış olabilirim. Benim sosyal medyada halen üzerime gelinmektedir” dedi. Alınan beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, müştekinin de olay günü kimleri aradığının tespit edilmesi için BTK’ya yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme raporun beklenmesi için duruşmayı erteledi.

Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlikİtalya’da bilim insanlarının araştırmasına göre pandemi döneminde çocuklarda evde hareketsiz yaşam ve yoğun teknoloji kullanımına bağlı olarak erken ergenlik vakaları arttı. Kız çocuklarında 8, erkeklerde ise 9 yaşından önce görülen ergenlik belirtilerine ‘erken ergenlik’ denildiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Canan Tanıdır, “Çocuğu hazır gıdalardan uzak tutun, teknoloji kullanımını sınırlayın, bilgisayar başında kalma sürelerini kısaltın. 15 yaşında önce de sosyal medya hesabı açmayın” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet