Geri Dön

Sırtımdaki lastik izi aylarca silinmedi

Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden ilk kişi olan Mehmet Ayvalıtaş’la aynı kazada ağır yaralanan kuzeni Seyit Kartal, 1 yıllık süreçte yaşadıklarını Milliyet’e anlatı.

Sırtımdaki lastik izi aylarca silinmedi


Gezi Parkı eylemleri sürerken geçtiğimiz yıl 2 Haziran günü TEM Otoyolu’nda yolu trafiğe kapatmak isteyen kalabalığın arasına bir taksi dalmıştı. Arkasından da bir cip kalabalığın arasından hızla geçerken yolda bulunan Mehmet Ayvalıtaş (20) ile 17 yaşındaki kuzeni Seyit Kartal iki aracında altında kalmıştı. Araçların altında ezilen Ayvalıtaş hayatını kaybederken Seyit Kartal ise ağır yaralandı.
Kartal, aldığı yaralar nedeniyle 4 ay tedavi gördü. Kazada, 3 kaburga kemiği kırılan, akciğeri delinip karaciğeri zedelenen Kartal, 1 yıl önceki o günü olay yerinde anlattı:

‘Hiç unutmayacağım’
“Amacımız Taksim’e kadar yürüyerek gitmekti. Mehmet’le beraber yola indik. Büyük bir gürültü duydum sonrasını hatırlamıyorum. Gözlerimi açtığımda Mehmet yerde yatıyordu. O’nu son kez orada gördüm ve o anı hiç unutmayacağım.
Kartal, “Araçların sırtımda bıraktığı lastik izi aylarca silinmedi. Yorulursam ya da ağır kaldırırsam ciğerime ağrı saplanıyor. Eskisi gibi hareket edemiyorum, koşamıyorum. Geceleri kabuslarla uyanıyorum ve Mehmet’i görüyorum. Sanırım psikolojik tedavi almam gerekecek” diye konuştu.

Maltepe'de vahşet! Öğretim görevlisini yakarak öldürdüSon dakika haberine göre; İstanbul Maltepe'de bir kişi eski sevgilisi olduğu iddia edilen kadının önce boğazını kesti. Ardından üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer feci şekilde hayatını kaybederken, şüpheli ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de saldırdı. Kemal Delbe gözaltına alındığı sırada çevredekiler linç girişiminde bulundu. Delbe'nin üzerinden kadına ait altın kolyeler çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet