Geri Dön
GündemŞişli’ye Zapata büstü

Şişli’ye Zapata büstü

Meksikalı devrimci lider ve tarım reformcusu Emiliano Zapata’nın büstü Şişli’de belediye tarafından yaptırılan büstle açıldı

Şişli’ye Zapata büstü

Maçka Demokrasi Parkı içerisinde bulunan büstün açılış törenine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Sarıgül’ün davetlisi olarak Meksika Büyükelçisi Jaime Garcia Amaral, Meksika Fahri Konsolosu Varol Dereli katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Başkan Mustafa Sarıgül, park içindeki alana, dünya siyasetine yön vermiş devlet adamları ve dünya sanatına katkıda bulunan sanatçılar için özel bölge ayırdıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Yaşadığı devirde ülkesinin yüzde sekseni topraksız köylülerden oluşan Zapata, köylüsüne dağıtılacak bir avuç toprak için, hak için, adalet için savaşmıştı. Dünyanın en büyük köylü ordusu onun çevresinde gönüllü toplanmıştı. Toprak ve hürriyet idealinden yola çıkarak yerli halkın ve köylülerin haklarını savunmak amacıyla 1910 yılındaki Meksika Devrimi’ne katılan bu büyük halk kahramanının büstünün bu alanda yer almasından büyük onur duyuyorum.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler