Geri Dön

Prof.Dr.Alim Yıldız kimdir? Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız kaç yaşında, nereli?

Rektör ataması gerçekleştirilen üniversiteler arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi de yer aldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr.Alim Yıldız atandı.İşte Prof. Dr.Alim Yıldız'ın biyografisi..

Prof.Dr.Alim Yıldız kimdir? Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız kaç yaşında, nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 üniversiteye rektör ataması yaptı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof.Dr.Alim Yıldız atandı.Peki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Alim Yıldız kimdir?

PROF. DR. ALİM YILDIZ KİMDİR?

1968 yılında Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta, yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Aynı fakültede Türk-İslam edebiyatı alanında yüksek lisans yaptı. İstanbul, Aydın ve İzmir'de öğretmenlik görevlerinde bulundu. 1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk-İslam Edebiyatı Anabilim Dalında araştırma görevlisi oldu. Doktora çalışmasını 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı. 2004'te yardımcı doçent, 2006'da doçent, 2012 yılında Profesör oldu.

Değişik gazete ve dergilerde şiir ve yazıları yayımlandı. Muştu ve Buruciye Edebiyat dergilerinde yayın yönetmenliği, Sultanşehir dergisinde sanat danışmanlığı görevini üstlendi. Şiirlerinden bir kısmı bestelendi.

Prof. Dr. Alim Yıldız'ın yayımlanmış 30'un üzerinde kitabı, ulusal ve uluslararası toplantılarda sunduğu çok sayıda tebliği ve çeşitli dergilerde yayımlanan ilmî makaleleri bulunmaktadır.

Son Dakika: Ankara Elmadağ'da fabrikada korkutan patlamaGelen son dakika haberine göre; Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber