Geri Dön

Siyasetin nabzı bu düğünde atacak

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet Münir Gül’ün bu akşam İstanbul’da yapılacak düğünü, Ak Parti’nin eski ve yeni önemliisimlerini aynı ortamda buluşturacak. Düğündeki atmosfer, Ak Parti kongresi öncesinde bir anlamda partideki son gelişmeler çerçevesindeki psikolojik hava ile de ilgili fikir verici nitelikte olacak. Düğüne eşleri ile birlikte katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, gelin ile damadın nikah şahitliğini de yapacak.

Siyasetin nabzı bu düğünde atacak

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mart ayında eşi Hayrünnisa Gül ile Bursa’ya giderek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Zehra Ayşe Karadere’yi oğlu Ahmet Münir’e istemişti. Bursa’da sesiz sade bir törenle yüzükler takılmıştı. Kızın babası aslen Kayserili olan ve Bursa’da tekstil işi ile uğraşan Abdullah Karadere. Ahmet Münir Gül ile Zehra Ayşe Karadere, Ankara’da öğrencilik yıllarında tanıştı. Çiftin düğünü, bu akşam İstanbul’da WOW Oteli’nde yapılacak.

DÜĞÜNE BİN 500 KİŞİ DAVET EDİLDİ
Düğünün nikah şahitleri ise Erdoğan, Davutoğlu, Meclis Başkanı İsmet Sezgin ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atayev. Bülent Arınç, Ali Babacan, Hüseyin Çelik’in de aralarında bulunduğu Ak Parti’den çok sayıda önemli isim de düğünde olacak. Ak Parti’nin Eylül
ayındaki kongre öncesindeki düğün, bir yanıyla parti içindeki psikolojiyle ilgili havayı da kısmen yansıtan özellik taşıyacak. Yunanistan’ın eski başbakanlarından Yorgos Papandreu da düğüne davet edilen isimler arasında yer aldı.

GÜL’ÜN İKİ HASSASİYETİ
Gül’ün isteğiyle düğünde iki hassasiyete dikkat edilecek. Birincisi, düğüne çiçek gönderilmesi istenmedi. Banka hesap numarası verilerek
çiçek yerine Kayseri’deki Abdullah Gül Üniversitesi’nin ağaçlandırılması için bağış yapılabileceği belirtildi. İkincisi ise son günlerde şiddetlenen PKK terörü ve şehitlerin acısınedeniyle düğünün eğlence bölümü iptal edildi. Düğün; nikah ve yemek ve Kuran tilaveti ile sınırlı tutuldu. Eski Cumhurbaşkanı Gül’ün hassasiyeti çerçevesinde düğünün sade bir atmosfer içinde yapılması planlandı.

Türkiye'nin en doğusuna, en yüksek rakımlı RES kurulduTürkiye'nin en doğusunda, en yüksek rakımlı Rüzgâr Enerji Santrali (RES) Van'ın Gevaş ilçesine kuruldu. Gevaş ilçesinde yaklaşık 2 bin 900 rakımda kurulan 53,2 megavatlık RES ile 50 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet