Geri Dön
GündemMarket çalışma saatleri hafta sonu/hafta içi: BİM, A101, ŞOK kaça kadar açık?

Market çalışma saatleri hafta sonu/hafta içi: BİM, A101, ŞOK kaça kadar açık?

Hafta sonu market çalışma saatleri araştırılıyor. Yeni koronavirüs önlemleri ile birlikte hafta sonu gelen sokağa çıkma yasağı market çalışma saatlerini nasıl etkiledi? ŞOK, A101, BİM saat kaçta açılıyor, saat kaça kadar açık? İşte hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri ile ilgili son değişiklikler...

Market çalışma saatleri hafta sonu/hafta içi: BİM, A101, ŞOK kaça kadar açık?

Marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık? BİM, ŞOK, A101 saat kaçta kapanıyor? Vatandaşlar sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde market çalışma saatlerini araştırıyor. Yeni koronavirüs genelgesine göre hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri belli oldu. İşte marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık, sorusunun yanıtı...

ŞOK, A101, BİM KAÇA KADAR AÇIK?

Gerçekleştirilen son kabine toplantısında hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri saat 19:0-05:00 olarak değiştirilmişti. Bu kararın ardından marketlerin çalışma saatleri konusunda da değişikliğe gidildi. Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek.

Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak. açıklamasında bulunuldu. BİM, A101, ŞOK, Migros ve Carrefour gibi birçok şubesi bulunan zincir marketlerin çalışma saatleri hafta içi saat 10:00-18:00 olarak belirlendi. Bakkallar ise sabah saat 07:00'den itibaren hizmet vermeye devam edebilecek.

HAFTA SONU MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.