Geri Dön
GündemSokak hayvanları Canbulan’a emanet

Sokak hayvanları Canbulan’a emanet

Konya Büyükşehir Belediyesi, sokakta kaza geçiren ve yaralı hayvanların yardımına Canbulan hayvan ambulansıyla koşuyor.

Sokak hayvanları Canbulan’a emanet

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Sokak hayvanları için yaptığı çalışmalara bijr yenisini daha ekledi: Canbulan. Sokak hayvanları için tıbbi cihazlarla donatılmış acil müdahale aracı olan Canbulan ile yaralı minik dostlara yapılan ilk yardım sayesinde hayata tutunmaları sağlanabilecek. Hayvanlara özel olarak tasarlanan Canbulan ile ilk müdahalesi yapılan minik dostlar, daha sonra Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde ya da Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan tam teşekküllü hastanede tedavi edilecek.

Sahiplendirildiler

Aracın içerisinde defibrilatör cihazı, oksijen vakum sistemi, mekanik ventilasyon ve aspirasyon cihazı, yoğun bakım kuvözü, hasta başı monitörü ve hayvana ilk müdahale yapılabilecek şekilde ilaçlar ve tıbbi malzemeler bulunuyor.  Sokak hayvanları için birçok çalışma yürüten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daha önce Türkiye’nin en büyük Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hayata geçirmişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobil bariyerlere saplandıTEM Otoyolu, Ataşehir Bağlantı yolunda şerit değiştirmek isterken orta bariyerlere çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler