Geri Dön

Son dakika... Afrin'de iki kritik bölge daha teröristlerden temizlendi!

Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi bugün teröristlerden alındı. İkisi de, 28 Ocak'ta ele geçirilen ve stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nın kuzeyinde yer alıyor.Zeytin Dalı harekâtında teröristlerden temizlenen bir dağa Türk bayrağı dikildi. Görüntülerde, bir özel kuvvetler askeri bayrağı tutarken bir diğer asker ezan okuyor.Çemberin daraldığı Raco bölgesinde, güneydeki Surki köyü YPG'li teröristlerden bu sabah kurtarıldı.Kamışlı'da kayda alınan bir video, çok sayıda Amerikan zırhlı aracının teröristlere gönderildiğini ortaya koydu.

Son dakika... Afrin'de iki kritik bölge daha teröristlerden temizlendi!

19.19: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası TSK'nın Afrin'deki terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, basın mensuplarının "Suriye hava sahasını kullanımı" yönünde sorduğu soruya "Hava sahasının kullanımında bir sorun yok. Suriye hava sahası etkin bir şekilde kullanılıyor. Hava sahasını kullanmaya ilişkin bir sorun söz konusu değildir. Kesin bir bilgiye ulaşınca bunun menşelini açıklayacağız. Elimzideki veriler fikir versede kesin olarak bir bilgi yok" diye yanıt verdi.

18.56: Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyünün ardından Surgeya Tepesi’ni de terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi.

18.45: TSK yaptığı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 05 Şubat 2018 tarihinde, Afrin Kuri Tepe bölgesine PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen havan saldırısı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur." denildi.

17.37: TSK'dan yapılan açıklamada, bir tankımızın terör örgütü PYD tarafından vurulduğu, personel zayiatının ise olmadığı bildirildi.

16.05 : Şiddetli çatışmalarında ardından Afrin'in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyünün de teröristlerden alındığı bildirildi.

15.25 : Kilis'in güneyindeki Sarıkaya Tepesi, teröristlerden alındı. Tepe, 28 Ocak'ta ele geçirilen ve stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nın kuzeyinde yer alıyor.

14.45 : Doğan Haber Ajansı: Darmık Dağı eteklerindeki terör örgütü mevzilerinden ateşlenen roket, Kilis'in sınır hattında bulunan Saatli köyündeki boş araziye düştü. Patlamayan roket, bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirecek.

13.30 : Türk savaş uçaklarının Raco'da terör mevzilerini vurmasının hemen sonrasında çekilen fotoğraflar yayınlandı.

12.25 : Zeytin Dalı harekâtında teröristlerden temizlenen bir dağa Türk bayrağı dikildi. Görüntülerde, bir özel kuvvetler askeri bayrağı tutarken bir diğer asker ezan okuyor.

11.50 : Anadolu Ajansı: Sınırın karşısındaki terör hedeflerine Fırtına obüsleri ve tanklarla aralıklarla atış yapılıyor. Bombalanan alanlardan yükselen duman Kilis'in sınır köylerinden görülürken, şiddetli patlama sesleri de duyuluyor.

11.00 : İçişleri Bakanlığı: Zeytin Dalı Harekâtı'na yönelik sosyal medyadan terör propagandası yapan 449 şüpheli gözaltına alındı.

09.40 : Çemberin daraldığı Raco bölgesinde, güneydeki Surki (Tel Koşur) köyü YPG'li teröristlerden alındı.

08.00 : TSK: Zeytin Dalı harekâtında 947 terörist öldürüldü.

07.55 : ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye silah yardımı devam ediyor. Türkiye sınırına hayli yakın konumdaki Kamışlı'da çekilen video, çok sayıda Amerikan zırhlı aracının YPG'lilere gönderildiğini ortaya koydu.

07.35 : Türk savaş uçakları Horoz Dağı ile Bülbül bölgesindeki terör mevzilerini bombardımana tuttu.

07.20 : Afrin'in güneyindeki İdlib'de Şam rejimi kimyasal saldırı düzenledi. Maarat el Numan'daki enkaza dönmüş hastanede çekilen görüntüler dünyayı şoke etti.

07.10 : Başbakan Binali Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre, Zeytin Dalı harekâtı sırasında bugüne kadar YPG'li teröristler tarafından Hatay'a 60, Kilis'e 34 roket atıldı. Saldırılarda yedi can kaybı var, 113 yaralı ise hastanelere taşındı.

07.00 : Afrin'e Zeytin Dalı harekâtının 17. günündeki gelişmeleri an be an canlı blogla aktaracağız.

İstanbul'da kar yağışı başladı! İşte ilk görüntüler...Meteoroloji'den peş peşe gelen kar uyarılarının ardından, Türkiye'nin birçok bölgesi beyaza büründü. İstanbul'da da beklenen kar yağışı Anadolu yakasında etkisini gösterdi ve ilk görüntüler gelmeye başladı. Peki İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek? İşte tüm bilgiler...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet