Geri Dön

Son dakika! Alımı da satışı da yasak! Baskında ortaya çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine baskın düzenledikleri müştemilatta çok sayıda alımı ve satımı yasaklanmış hayvan ele geçirdi.

Damla GÜLER / milliyet.com.tr

Yapılan operasyonda 2 adet savanma monitör, 4 adet cüce monitör (varan), 2 adet varanüs glauerti, 10 adet pacman kurbağası, 5 adet terribilis kurbağası, 2 adet yetişkin taç geko, 9 adet taç yavru geko, 2 adet amazon süt kurbağası, 3 adet tinçtorius kurbağası, 1 adet yeşil ağaç gekosu olmak üzere toplam 40 adet canlı hayvan ele geçirildi.

Son dakika Alımı da satışı da yasak Baskında ortaya çıktı

Müştemilatta yakalanan bir kişi hakkında “nesli tükenmekte olan yabani hayvan ve bitki türlerinin uluslararası ticaretine ilişkin sözleşmeye muhalefet” suçundan işlem yapıldı. Ele geçirilen hayvanlar ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Son dakika Alımı da satışı da yasak Baskında ortaya çıktı

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet