Geri Dön
GündemSon dakika! Ankara'da terör operasyonu! Gözaltılar var

Son dakika! Ankara'da terör operasyonu! Gözaltılar var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, terör örgütü PKK/KCK/PYD'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

Son dakika! Ankara'da terör operasyonu! Gözaltılar var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından terör örgütü PKK/KCK/PYD'ye yönelik yürütülen soruşturmaların sürdüğü bildirildi. Açıklamada, "Örgüt mensubu olarak Suriye ülkesi Resulayn bölgesinde savaşçı olarak silahlı faaliyet yürüttüğü ve düzensiz göçmenler arasında ülkemize giriş yapığı tespit edilen 1, örgütün sözde kuruluş tarihi olan 27 Kasım günü örgütün diğer mensuplarına etkinlik çağrısı yaptığı belirlenen 10, sosyal medya hesapları üzerinden örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunan paylaşımları ile terör örgütünü ve elebaşını destekleyici, övücü faaliyetlerde bulunan 6, örgütün gençlik yapılanması olan sözde 'Devrimci Gençlik Hareketi' içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan 4 şüpheli olmak üzere toplam 21 şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiştir" denildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik işlemlerin Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam ettiği belirtildi.

10'U GÖZALTINA ALINDI

Ankara'da terör örgütü PKK/KCK/PYD'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 21 şüpheliden 10'u düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 6’sının sosyal medya hesapları üzerinden örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunan paylaşımları ile terör örgütünü ve elebaşını destekleyici, övücü faaliyetlerde bulunduğu, diğer 4'ünün ise örgütün gençlik yapılanması olan sözde 'Devrimci Gençlik Hareketi' içerisinde faaliyet yürüttüğü belirlendi. Bu kişilerin evlerinde yapılan aramada, çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman, 2 kurusıkı tabanca ve 21 adet 7,65 mm çapında mermi ele geçirildi. Diğer 11 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şebeke suyu patladı, cadde molozlarla kaplandıSivas'ta kent merkezinde ana şebeke suyu hattının patlamasıyla çevredeki birçok dükkan suyla doldu, cadde molozlarla kaplandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler