Gündem Son dakika... Azez'de Türk bayrağını yakma girişiminde bulunanlar yakalandı

Son dakika... Azez'de Türk bayrağını yakma girişiminde bulunanlar yakalandı

13.08.2022 - 16:23 | Son Güncellenme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi Azez'de Türk bayrağını yakma girişiminde bulunan A.E.H. ve ona yardım eden M.H'nin yakalandığını duyurdu.

Son dakika... Azezde Türk bayrağını yakma girişiminde bulunanlar yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’de provokasyon ve tahrik oluşturmak amacıyla Türk Bayrağı'nı yakmaya çalışan A.E.H ve ona yardımcı olan M.H yakalandığını bildirdi.

Haberin Devamı

Operasyonu Kilis Emniyet Müdürlüğü, Emniyet İstihbarat’ı ve Azez Askeri Şurta’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği belirten Bakan Soylu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

”Geçtiğimiz gün, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’de, tahrik ve provokasyon amacıyla şanlı bayrağımızı yakma girişiminde bulunan A.E.H. ve ona yardım eden M.H.; Emniyet İstihbarat, Kilis Emniyet Müdürlüğümüz ve Azez Askeri Şurta'nın ortak operasyonu ile yakalandı. Diğer şüphelilerle ilgili tespit ve yakalanma çalışmaları devam ediyor.”


Son dakika... Azezde Türk bayrağını yakma girişiminde bulunanlar yakalandı

BAKAN SOYLU GÖRÜNTÜLERLE PAYLAŞTI: 3 PKK'LI ETKİSİZ!

Terör örgütüne operasyonlar tüm hızıyla devam ederken Bakan Soylu, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona ilişkin görüntüleri paylaştı. Soylu sosyal medya hesabından açıklama yaparken İçişleri'nden açıklama yapıldı.

Haberin Devamı

Diyadin ilçesinde Tendürek Dağı kırsalında terör örgütüne düzenlenen operasyonda PKK'ya bir darbe daha vuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyona ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşırken İçişleri Bakanlığı'ndan da açıklama yapıldı.

"BİRAZ ORANTISIZ GÜÇ KULLANDIK"

"JÖH-PÖH, Jandarma Komando, Güvenlik Korucu Timleri, SİHA-JİHA-PİHA F-16... Biraz orantısız güç kullandık" diyen Bakan Soylu, Eren Abluka 10 Operasyonu'nda; 1'i sarı torba olmak üzere 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Etkisiz hale getirilen 2 teröristin ise yeşil kategoride olduğunu açıkladı. Teröristlere seslenen Bakan Soylu, 'Son çağrımız, teslim olun' dedi.

BAKANLIK DETAYLARI PAYLAŞTI

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere verildi; EREN ABLUKA-10 operasyonu kapsamında, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ile Ağrı ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, 11 Ağustos 2022 günü, Diyadin ilçesi Tendürek Dağı kırsalında müştereken başlatılan, J-SİHA, ANKA, P-SİHA ve Hava Kuvvetlerinin desteğinde, JÖH, PÖH,Jandarma Komando timleri ve Güvenlik Korucularının katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda; 2’si yeşil kategoride olmak üzere 3 bölücü örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.