Geri Dön
GündemSon dakika! Bakan Akar sınırda! Pençe Kartal-2 Harekat Merkezi'nde inceleme

Son dakika! Bakan Akar sınırda! Pençe Kartal-2 Harekat Merkezi'nde inceleme

Milli Savunma Bakanı Akar, TSK komuta kademesi ile sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor. Öte yandan Pençe Kartal-2 Harekâtı ile Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan teröristlerin inleri yerle bir edilmeye devam ediyor. MSB'den yapılan açıklamada, bölgede tespit edilen 5 PKK’lı teröristin daha hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildiği bildirildi. Gara’da etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 44’e yükseldi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde teröristlere ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Harekatı’nın sevk ve idare edildiği sınır hattında Harekat Merkezi’ne geldi. 

Son dakika Bakan Akar sınırda Pençe Kartal-2 Harekat Merkezinde inceleme

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Şırnak’a geldi. Şerafettin Elçi Havalimanı’nda Vali Ali Hamza Pehlivan, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, beraberindeki komutanlarla sınır hattına gitti.

Son dakika Bakan Akar sınırda Pençe Kartal-2 Harekat Merkezinde inceleme

Buradaki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulunan Akar ve komutanlar, daha sonra Irak'ın kuzeyindeki Gara'da teröristlere ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Harekatı’nın sevk ve idare edildiği Harekat Merkezi’ne geçti. Akar, beraberindeki komutanlarla buradaki inceleme ve denetlemelerini sürdürüyor.

Ukrayna'da kopan troleybüs elektrik tellerine takılan araba takla attıUkrayna'da troleybüs tellerini fark etmemesi nedeniyle tellere takılan otomobil havaya kalkarak, ters dönerek devrildi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet