Geri Dön
GündemSon dakika! Bakan Pakdemirli duyurdu: Milas yangını kontrol altında

Son dakika! Bakan Pakdemirli duyurdu: Milas yangını kontrol altında

Son dakika haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla'nın Milas ilçesindeki orman yangının kontrol altına alındığını duyurdu.

Son dakika! Bakan Pakdemirli duyurdu: Milas yangını kontrol altında

Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "11 gündür devam eden Muğla Milas yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), son 14 günde 53 ilde çıkan 275 orman yangınından 272'sinin kontrol altına alındığını duyurdu. Açıklamada, Muğla'nın Köyceğiz, Milas ve Bodrum ilçelerindeki orman yangınlarını kontrol altına alma çalışmasının sürdüğü belirtildi.

OGM, orman yangınlarıyla mücadele çalışmasına ilişkin açıklama yayımladı. OGM'nin Twitter hesabında yer alan açıklamada, "Son 14 günde 53 ilimizde çıkan 275 orman yangınının 272'sini kontrol altına aldık. Devam eden 3 orman yangınını en kısa sürede söndürmek için var gücümüzle alevlerle savaşmaya devam ediyoruz" denildi. 

Açıklamada, Muğla'nın Köyceğiz, Milas ve Bodrum ilçelerindeki orman yangınlarını kontrol altına alma çalışması sürdüğü belirtilirken, yangınlara 15 uçak, 62 helikopter, 9 İHA, 1 insansız helikopter, 850 arazöz, 430 iş makinesi ve 5 bin 250 personelle müdahale edildiği kaydedildi. 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler