Geri Dön

Son dakika... Çığ faciası! Arama-kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi

Gelen son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, Van'da yaşanan çığ felaketi nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir uçağın, arama-kurtarma ekiplerini bölgeye ulaştırmak için görevlendirildiğini bildirdi. Öte yandan 33 kişinin hayatını kaybettiği çığ bölgesinde üçüncü çığ uyarısı yapıldı. Saat 17:24 itibari ile Ankara’dan havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçak Van’a indi.

Son dakika... Çığ faciası! Arama-kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi

Son dakika haberine göre, yapılan bilgilendirmede, Van'da yaşanan çığ felaketi nedeniyle TSK'ya ait bir uçağın, arama-kurtarma çalışmalarına destek verecek 75 kişilik AFAD ve jandarma personeli ile gerekli teçhizatı Ankara'dan Van'a ulaştırmak üzere görevlendirildiği kaydedildi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ UÇAĞI VAN’DA

Milli Savunma Bakanlığı Çığ felaketi nedeniyle kar altında kalan vatandaşlarımızı arama-kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla AFAD ve Jandarma personelini Van’a ulaştıracak olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçak Ankara’dan havalandı" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yeni açıklamayla saat 17:24 itibariyle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçak Van’a indi.

İkinci çığ faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 33’e yükselirken, bölgede zorlu hava koşulları altında arama kurtarma çalışmaları devam ederken, üçüncü bir çığ uyarısı daha yapıldı. Arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için gelen vatandaşlar bölgede uzaklaştırılırken, kurtarma çalışmaları ise aralıksız sürdürülüyor.

Sinirlioğlu'ndan flaş açıklamalarTürkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, ''Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek.'' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber