Geri Dön

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Bugün 09:00'da başladı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile tüm valiliklerde bugün saat 09.00’da önce İl İdare Kurulları, ardından Pandemi Kurulları toplanıyor.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Bugün 09:00'da başladı

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ile bugün saat 09.00 İtibariyle tüm illerde, corona virüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla, il idare kurulları ve Pandemi Kurulları'nın toplanacağı açıklandı. Açıklamada, il idare kurullarında, corona virüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşlara en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarına sağlanmasına yönelik konular görüşüleceği belirtildi.

Pandemi Kurulu toplantısında ise, başta 30 büyükşehir başta olmak üzere sosyal izolasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanarak valilerce vakit kaybetmeksizin uygulanmaya alınacağı ifade edildi.

Öte yandan, Valilerce, illerin özel durumları göz önünde bulundurularak, İl Pandemi Kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler gerekli koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları ile ivedilikle paylaşılacağı ve söz konusu toplantıların ilerleyen günlerde tekrarlanacağı bildirildi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi Bugün 09:00da başladı

İstanbul Valiliği'nde "koronavirüs" başlıklı İl İdare Kurulu toplantısı düzenleniyor

İstanbul Valiliği'nde İl İdare Kurulu toplantısı düzenleniyor. Koronavirüs başlıklı toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlık ediyor.

Toplantıya Vali Yerlikaya'nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve diğer yetkililer de katılıyor.

 

Horona korona virüs ayarıDüzce’nin Boğaziçi beldesinde Ramazan Bayramını sessiz geçirmek istemeyen vatandaşlar, sosyal mesafeli horon oynadı. Korona virüs dolayısıyla temastan kaçınan ve sosyal mesafeyi korumayı da ihmal etmeyen vatandaşlar ellerine aldıkları çubukları tutarak horon oynadılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber