Geri Dön
GündemSon dakika... Emekli amiraller ifade veriyor!

Son dakika... Emekli amiraller ifade veriyor!

Emekli 104 amiralin Montrö bildirisine ilişkin soruşturma sürüyor. Ve yaşları nedeniyle gözaltı kararı verilmeyen 6 emekli amiralle 1 emekli general ifadeye çağrılmıştı. O isimler bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitti.

Son dakika... Emekli amiraller ifade veriyor!

Ayrıntıları CNN TÜRK muhabiri Serhat Dal aktardı;

Gece yarısı bildirisi soruşturmasında ilk etapta 10'u gözaltına alınarak 4'ü ifadeye çağrılarak 14 emekli amiralin ifadeleri alınmıştı. Ardından da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardı. Ancak alınan ifadeler doğrultusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın genişletilmesine karar vermişti. 6'sı emekli amiral 1'si emekli general olmak üzere 7 kişiyi daha 22 Nisan yani bugün ifadeye çağırmıştı ve sabah saatleri itibarıyla o 7 isim Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldiler ve ifade işlemlerine başlandı.

İstanbul, Muğla, Antalya ve Ankara'da bulunuyordu ikametleri bu 7 kişinin. 7 şüphelinin evinde yapılan aramalarda dijital materyallere de el konmuştu. Bilgisayar ve cep telefonlarına... İşte o dijital materyaller üzerindeki incelemeler de analizler de devam ediyor.

Otomobil hastane bahçesinin duvarına çarptıElazığ'da, Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin bahçe duvarına çarpan otomobildeki 1 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet