Geri Dön
GündemSon dakika! Gaziantep'te yasa dışı kumar operasyonu! 'Süngücü kadınlar' gözaltında

Son dakika! Gaziantep'te yasa dışı kumar operasyonu! 'Süngücü kadınlar' gözaltında

Gaziantep'te kumar oynatılan bir işyerine duvarlar kırılarak operasyon düzenlendi. CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, operasyonda gözaltına alınan 'süngücü' kadınlara dikkat çekti. İlk kez bir operasyonda 'süngücü' ifadesinin yer aldığını söyleyen Uludağ, bu kadınların nasıl çalıştığını anlattı.

Gaziantep'te kumar oynatılan bir işyerine operasyon düzenlendi. İş yerine duvarlar kırılarak girildi ve tombala oynayan 46 kişi yakalandı. Operasyonda erkeklerin daha çok kumar oynaması için çete adına çalışan 4 kadın gözaltına alındı.

Dikkat çeken operasyonun detaylarını CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ anlattı.

Uludağ şöyle konuştu:

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü gelen ihbarların üzerine harekete geçti. Emniyet, kumar oynatılan yeri tespit edip, operasyon hazırlığı yapıyor. Tespit edilen mekanda sivil ekipler önce 'gözcü' denilen kişileri gözaltına alıyor. Daha sonra kapıyı açmayınca hemen duvarları tel örgüleri kırıyor ve ani bir baskın yapıyor. Ani baskın sırasında içeriye girince 46 kişi kumar oynarken yakalanıyor. Operasyonda kumar aletlerini tavan arasına sakladıkları görülüyor.

SÜNGÜCÜ KADINLAR MEKANDA

Mekanda süngücü kadınlar da kumar çetesiyle organik olarak çalışıyor. Kumar oynatılan yere dışarıdan gelip her masaya bir kadın oturuyor. Kadınlar masadaki erkeklerin daha çok kumar oynamalarını sağlıyor.

"İLK KEZ DUYDUK"

Kumar oynayanların paraları bitince masadaki süngücü kadınlar pos cihazlarıyla devam edebileceklerini de söylüyor. Kumar oynayan kişiler bu sefer de kredi kartındaki bütün paraları kaybediyor. Operasyonda kaybedilen paralar, pos cihazları ele geçirilirken süngücü denilen kadınlar ile kumar oynatan 16 kişi gözaltına alındı. Bir operasyonda ilk kez süngücü tabiri duyduk.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İsmail Demir'den heyecanlandıran paylaşım!Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ tarafından üretilen yerli ve milli AKSUNGUR SİHA'nın testleri başarıyla tamamlayarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini açıkladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler