Geri Dön
GündemÜniversiteler açılacak mı? Son dakika haberleri: Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler açılacak mı? Son dakika haberleri: Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? 2020-2021 eğitim öğretim yılı üniversitelerde yüz yüze yapılacak mı merak konusu. MEB'in okullarda yüz yüze eğitimi kademeleri olarak başlatması üniversite öğrencilerini de heyecanlandırdı. Peki, üniversiteler açılacak mı? İşte yapılan son açıklamalar...

Üniversiteler açılacak mı? Son dakika haberleri: Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler açılacak mı? Korona virüs salgını nedeniyle eğitim öğretim uzaktan olarak yapılıyor. MEB sınıfları kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiriyor. Peki, üniversiteler için son durum ne? Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili Bakan Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi açıklamalarda bulundu? İşte üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili son dakika gelişmeleri.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabii ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

Üniversitelerin yeni akademik yılının, hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, koronavirüs salgını sebebiyle bir hayli zor şartlarda yürütülüyor olsa da akademik eğitimin kesintisiz devam etmesinin önemini vurguladı.

Uzaktan eğitim tecrübesinin değerli olduğunu ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağını belirten Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Ağabeyini böyle öldürdü! Görüntüler ortaya çıktıAdana’da Murat Gündüz’ün (20), ağabeyi Zidan Gündüz’ü (22), kavga ettiği Abdulmurat Tataş’tan (43) kurtarmaya çalışırken tabancayla ateş açıp başından vurarak öldürdüğü anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, tarafların birbirlerine silah ve sopalarla saldırdığı, Murat Gündüz’ün nişan alıp ateş açtığı ve ağabeyini vurduğu anlar yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet