Geri Dön
GündemSon dakika... Gökçeada ve Bozcaada feribot seferleri bugün de iptal edildi

Son dakika... Gökçeada ve Bozcaada feribot seferleri bugün de iptal edildi

Çanakkale’de Kuzey Ege Denizi'ndeki fırtına nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya 2 gündür feribot seferi yapılamıyor. Kar yağışı ve fırtına nedeniyle bugün taşımalı ve köy okullarında yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Eğitim, bugün EBA üzerinden yapılacak.

Son dakika... Gökçeada ve Bozcaada feribot seferleri bugün de iptal edildi

Kentte etkili olan hafif kar yağışı ve fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Kuzey Ege Denizi'ndeki fırtına nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri, dün olduğu gibi bugün de yapılamıyor. Çanakkale-Kilitbahir hattındaki feribot seferleri de saat 09.00 itibarıyla geçici olarak durduruldu. Güney Marmara hattında ise Erdek'ten saat 11.00'de Avşa, Marmara ve Paşalimanı adalarına yapılacak sefer iptal edildi.

TAŞIMALI VE KÖY OKULLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle bugün il genelinde taşımalı ve köy okullarındaki eğitime ara verildiği belirtildi. Bu kapsamda eğitimin EBA üzerinden yapılacağı ifade edildi.

Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararının ise oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarca değerlendirilerek alınacağı, bu kararların da en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacağı açıklandı.

Ayrıca, bugün il genelinde kronik hastalığı bulunan, hamile ve engelli personelin de 1 gün idari izinli sayılacakları duyuruldu.

 

YÜKSEK KESİMLERDE KAR YAĞIŞI

Çanakkale'de, Kuzey Ege Denizi ve Marmara Denizi'nde poyraz nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana gelirken, yüksek kesimlerdeki köyler ise karla kaplandı. Çanakkale Boğazı'nda tipi nedeniyle 1915 Çanakkale Köprüsü de zaman zaman gözden kayboldu. İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleriyle köy yollarında biriken karları küreme çalışması yapılıyor. Kar yağışının etkili olduğu yerlerden biri de Lapseki ilçesine bağlı Şahinli köyü oldu. İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleriyle bu köyden çevre köylere giden yollarda da kar küreme çalışması yapıldı.