Geri Dön
GündemSon dakika haberi: Meteoroloji'den 9 il için flaş uyarı! Kuvvetli sağanak geliyor

Son dakika haberi: Meteoroloji'den 9 il için flaş uyarı! Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji'den gelen bir son dakika haberine göre, Marmara’nın Güney ve Doğusu ile Trakya’da yerel kuvvetli yağış bekleniyor. Edirne, Kırklareli Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Yalova, Kocaeli kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Öte yandan AKOM, önümüzdeki iki gün boyunca İstanbul genelinde yağışlı havanın etkili olacağı tahminini paylaştı. Yağışların yarın saat 10.00’da il genelinde kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin edildiği belirtildi.

Son dakika haberi: Meteoroloji'den 9 il için flaş uyarı! Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün öğle 13:010 saatlerinden akşam 19:00 arası Marmara’nın Güney ve Doğusu ile Trakya’da beklenen yerel ve kuvvetli yağışlar, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Yalova'da hayatı olumsuz etkileyebilir.

çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 il için bugün sarı kodlu uyarıda bulundu.

Marmara’nın Güney ve Doğusu ile Trakya’da beklenen yerel ve kuvvetli yağışlar, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Yalova'da hayatı olumsuz etkileyebilir.

Son dakika haberi: Meteorolojiden 9 il için flaş uyarı Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bursa için bugünde uyarıda bulundu. Açıklamada, "Yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Son dakika haberi: Meteorolojiden 9 il için flaş uyarı Kuvvetli sağanak geliyor

 

AKOM’DAN İSTANBUL’A ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI

İBB AKOM tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu mola veren yağışların bugün öğle saatlerinden itibaren tekrardan başlayacağı ve çarşamba gününe kadar aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde devam edeceği belirtildi. Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren (saat 10:00) il genelinde yer yer kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağış anında kuvvetli rüzgâr da bekleniyor.

Yağış öncesi meteorolojik uyarılar doğrultusunda AKOM koordinasyonunda hâlihazırda bekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirleri aldı. AKOM, bölgesel olarak kısa zaman diliminde (15-30 dakika) etkili olması beklenen yağışlarda yağmursuyu anında akışa geçtiği için yaşanabilecek problemlere karşı vatandaşların tedbirli olması konusunda vatandaşları uyardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet