Geri Dön

Son dakika haberi: MİT'in Kosova'da yakaladığı iki FETÖ'cü hakkında karar çıktı

Son dakika haberi... Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yurt dışı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında MİT'in Kosova istihbaratıyla yürüttüğü çalışmalar sonucu yakalanarak 29 Mart 2018'de Türkiye'ye getirilen Mustafa Erdem ve Yusuf Karabina'nın yargılandığı davada karar çıktı. Sanık Mustafa Erdem "Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçundan 15 yıl hapis, diğer sanık Yusuf Karabina ise örgüt üyeliği suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Son dakika haberi: MİT'in Kosova'da yakaladığı iki FETÖ'cü hakkında karar çıktı

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Mustafa Erdem ve Yusuf Karabina bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanıkların avukatı Özgür Deniz Özsatıcı salonda hazır bulundu.

Duruşma savcısı, önceki celselerde verdiği esasa ilişkin mütalaasını tekrar ettiğini söyledi. Savunması sorulan sanıklar ise haklarındaki suçlamaları reddederek beraatlerini istediler. Mahkeme heyeti, sanık Yusuf Karabina hakkında "Örgüt yöneticisi olmak" suçundan hakkında dava açıldığını ancak suçunun dosyadaki rapor ve delillere göre "örgüt üyeliği" kapsamında kaldığı gerekçesiyle "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Heyet, sanık Mustafa Erdem'i ise "Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Her iki sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Sanıkların üzerlerine atılı "casusluk" suçundan ise beraatlerine hükmedildi.

Pilav gününde koronavirüs herkese bulaştı!Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı Huzur Mahallesi’nde yaşayan Afganistan uyruklu aileler, yeni doğan bebeğinin ailesini kutlamak için bir araya gelip, geleneksel olan pilav günü yaptı. Aynı mahallede oturan 15 kişide koronavirüs tespit edilirken, 10 ev de kurul kararıyla karantinaya alındı. Huzur Mahalle Muhtarı Refik Özaydın, Afganların yeni doğan bebeği görmek ve kutlamak için bir araya gelerek pilav günü yaptığını ve koronavirüsün bu toplu yenen yemekten sonra yayıldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber